banner851

banner614

ÖĞRENCİLERE “DEĞERLER” ANLATILIYOR

Hamit Şerifoğlu Ortaokulu tarafından başlatılan ve her ay alanında söz sahibi isimlerin katılacağı “Değerler Eğitimi” konferanslarının ilk konuğu Düzce İl Müftüsü Selami Emen oldu. Müftü Emen, “İslam Dininde Barış ve Hoşgörü” başlığı altında öğrencilerle önemli bilgiler paylaştı.

banner619
Eğitim 01.11.2016, 13:05 02.11.2016, 18:34
1280
ÖĞRENCİLERE “DEĞERLER” ANLATILIYOR

Hamit Şerifoğlu Ortaokulu'nda öğrencilerin sosyal, ahlaki ve toplumsal konulara yönelik bakış açılarının geliştirilmesi amacıyla Değerler Eğitimi Konferansları başlatıldı.

Değerler eğitimi çerçevesinde “Her ay 1 etkinlik” düzenlenmesi hedeflenen programların ilki bugün Düzce İl Müftüsü Selami Emen’in konuşmacılığında gerçekleştirildi. Konferansa davetli konuşmacı İl Müftüsü Emen'in yanı sıra Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program Memur-Sen Camii İmam Hatibi Birol Usaç’ın Kuran Tilaveti’yle devam etti.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Hamit Şerifoğlu Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ömer Tokgöz, “Değerler Eğitimi Konferansları” hakkında katılımcılara bilgi verdi ve her ay düzenleyecekleri programlara alanında söz sahibi isimlerin katılacağı belirtti.

Değerler eğitimini, değerleri öğretmek için bir girişim olarak tanımlanabileceğini ifade eden Tokgöz; “Değerler eğitimi; toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli, manevi, sosyal, ahlaki ve kültürel değerlerimizi öğrencilerimizi kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalardır.” dedi.

Düzce İl Müftüsü Selami Emen yaptığı peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in hayatından kesitlerle “İslam Dininde Barış ve Hoşgörü”yü değerler eğitimi kapsamında öğrencilere anlattı.

Yorumlar (8)
halk 5 yıl önce
Yorumcu kardeş, bizde usul; motivasyon artırmak değil çalışanın ayağına çelme takmak adettir.
Niteliksiz Projeler 5 yıl önce
Bu proje ilk değil milli eğitimde yapmıstı, hem de paralelci bir müdürün okulunda ama sonuç ortada.Ama o projede bunlar gibi ici boştu ve uygulamaya donük değildi, milli eğitimin kağıt ustunde yaptığı tırı vırı projelerden biriydi.Proje dediğin katma değer yapacak, günü kurtarmaya ve tribüne donük olmayacak.O kadar proje yapılıyor ama eğitimde hep dipteyiz, sondayız.Bu da yapılan projelerin niteliksiz olduğunu ve sorunları çözmediğini ispat ediyor.Şu AB projeleri tamamen gezi, eğitime yansıması hiç yok.Hatta öğrencilerden gidip alkol vs gayri ahlaki sorunlarda oluyor.Müdür bey eski projeler neler, kim kaç defa gitmis, projelerden eğitime somut ne yansımış sorsun hakikat çıkar ortaya.Tamamen hep aynı kişiler.
Yorumcu 5 yıl önce
Değerler eğitimi ile ilgili çalışma yapan kaç okul var? Adı zikredilen okulda belliki bu bağlamda bir gayret var.Çalışanlarını tebrik etmek motivasyonlarını arttırmak lazım yoksa hiç bir şey yapmadan eleştirmeyi marifet haline getirenler yüzünden güzel işler yapılamaz olacak.Sizleri tebrik ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Kadane Nice 5 yıl önce
Anlattığınızı yasamadiktan sonra önemi yok. Habire millete boş nutuk boş nasihat. Tribüne oynama işleri bunlar.
Değerler Egitimi Uzmanı 5 yıl önce
Bu projeleri yarim yamalak yapip değerleri iyice ayağa düşürdüler, çocuklar için siradanlastiriyorlar farkında olmadan.Sırf kağıt üstünde ve uygulamaya gecmeyen değerler eğitimi uygulamaları ogrencilerde değer yozlaşmasına yol açtırıyor.Uygulama ağırlıklı ve öğrencilerinin aktif rol aldigi çalışmalara yer verilmeli.Konferans seminerden ziyade cami huzurevi benzeri kurum ziyaretleri, fidan dikimi vb. etkinliklere yer verin.
ABANOZ 5 yıl önce
Değerler eğitimi "kaiteli ve milli" bir eğitiğm programı ile verilir. Bizde eğitim sistemi sırf akademik başarı üzerine kurulmuştur. Müfredatlarda milli ve manevi değerler konusu çok yetersiz iken Değerler Eğitiminden söz sadece lafıgüzaf oluyor.
MUHTAR 5 yıl önce
ÖĞRENCİLERE ; KUL HAKKI YEMEMEYİ ÖĞRETİN, SİYASETEN BİR YERLERE GELMEMEYİ ÇALIŞARAK VE HAKKIYLA KAZANARAK YAŞAMAYI ÖĞRETİN, GİYİM KUŞAM FARKI NEDENİYLE BAŞKA BİR STATÜ KAZANMADIKLARINI VE DİĞERLERİNİ ÖTEKİLEŞTİRMEMEK GEREKTİĞİNİ ANLATIN, VE EN ÖNEMLİSİ İNSAN OLMAYI ANLATIN. İNSAN....
SİYASETÇİ 5 yıl önce
En büyük hatamızı yazdınız. Ağzınıza sağlık. Ama bu ülkede bu siyasi yapı var olduğu müddetçe bu işler ve sitemler hiç eksik olmayacak.