banner851

banner614

ÖĞRENCILERE MÜJDE

Gençlik ve Spor Bakanlığı, YURTKUR’a bağlı yurtlarda kalan öğrencileri sevindirecek bir karara imza attı.

banner619
Eğitim 18.10.2013, 18:04
206
ÖĞRENCILERE MÜJDE


Gençlik ve Spor Bakanlığı, YURTKUR’a bağlı yurtlarda kalan öğrencileri sevindirecek bir karara imza attı. 364 yurda fitness ve plates salonları yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlara spor salonu yapılmasını kararlaştırdı. Türkiye’deki 310 bin öğrencinin kaldığı 364 yurda fitness ve plates salonu yapılacak.

Salonlar ücretsiz hizmet verecek

“Yurdum Spor Yapıyor” sloganıyla hazırlanan proje ile spor yapan öğrenciler artık ücretli spor salonlarına gitmek zorunda kalmayacak. Fitness salonlarındaki spor aletlerinin tamamı yurtlarda oluşturulacak salonlarda da yer alacak.

Uzman eğitmenler görev yapacak

Yurtlarda kalan kız öğrenciler için plates, erkekler için ise profesyonel fitness hizmeti verilecek. Öğrenciler, bakanlığın tahsis edeceği uzman eğitmenler eşliğinde istedikleri zaman sağlıklı ve kontrollü spor yapabilecek. Proje yaklaşık 1 yıldır 4 yurtta pilot olarak uygulanıyordu. Ankara Mahmut Nedim Zapçı, Mersin Silifke Taşucu, Yozgat Öğrenci Yurdu ve Antalya Akdeniz Öğrenci Yurdu’nda devam eden pilot uygulamanın başarılı olması sonucu, 2 yıl içinde bütün yurtlara aynı sistemin uygulanması kararlaştırıldı.

 

Haber; C.ÜSTÜNER

Yorumlar (0)