banner851

banner614

ÖĞRETME METODU DEĞİŞİYOR

​ Artık okullarda öğretme metodu değişiyor. Son yıllarda dünyada hızla yaygınlaşan ve bilim ile teknoloji ağırlıklı bir eğitim modeli olan STEM metodu artık MEB'e bağlı okullarda da uygulanacak. Bunun için bilim öğretmenleri yetiştirilecek. Düzce'de yeni metoda hazırlık için çalışmalar başlarken, uygulamaya geçildiğinde öğrenciler, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiği aynı anda öğrenecek.

banner619
Eğitim 28.10.2016, 13:49
2308
ÖĞRETME METODU DEĞİŞİYOR

İngilizce'de fen, teknoloji, mühendislik ve matematik sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ve eğitim alanında etkili bir öğrenme metodu olarak başta ABD olmak üzere gelişmiş ülkelerde uygulanan STEM, artık tüm iller gibi Düzce'de de uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 hedefleri içinde olan; eğitimin niteliğini arttırmayı amaçlayan STEM öğrenme metodunu Düzce’deki okullara tanıtmak ve 2023 hedeflerine hazırlık yapmak amacıyla, Düzce İl Milli Eğitim Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan “El-Cezeri Robotik Stem Atölyesi” çalışmaları başladı. Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Düzce Kız Anadolu İHL, Osman Kuyumcu Anadolu İHL, Akçakoca Anadolu İHL, Mehmet Akif İnan Hafız İHO, Hafız Hasan Şen İHO, Çilimli İHO, Beyköy İHO, Mehmet Zahid Kevserî İHO, Gümüşova İHO okullarının katıldığı proje kaosamında söz konusu okullara Robotik STEM atölyeleri kurulacağı kaydedildi. Projeye dâhil olan öğretmenlerin; STEM, robot eğitimi ve yazılım konularında eğitimlere tabi tutulduktan sonra okullarında projeyi yürüteceği bilgisi verilen açıklamada ayrıca projenin okullardaki yürütücüleriyle ilk toplantının geçtiğimiz günlerde yapıldığı be katılımcılara projenin detayları ve yürütme safhaları hakkında bilgi verildiği belirtildi.

Öte yandan öğrencilerin sadece sınavlara değil hayata da hazırlanmasını amaçlayan yeni yöntemin en öne çıkan özelliği ise soruyu öğretmenin değil öğrencinin soracak olması.

banner844
Yorumlar (9)
meyve veren 5 yıl önce
Hep taşlanir
Eski projelerinizi de bil 5 yıl önce
Yıllarca paralelci müdürlerin okullarına proje yapıp onları palazlandirdiniz, ülke ülke gezdirdiniz.Bunun da hesabi sorulmalı.
Görünen köy 5 yıl önce
Maalesef bu liyakatsiz tribüne oynayan kişiler bu okulları ve öğrencileri de heba edecek.Bu zihniyetle bir şey çıkmaz, tüm öğrencileri kucaklayan bölmeyen bir yönetim anlayışı olmalı.Okullar sunlar ve diğerleri olarak kategorize edilmez.
diger okul 5 yıl önce
Evet uveysiniz ama sıkıntı etmeyin size de kutugumuze aliriz
veli 5 yıl önce
Simdiye kadar diğer okullara imkan verildi sonuç ortada . Bekleyip gorelim bu tutacak mi?
ozevlat 5 yıl önce
Simdiye kadar sizeydi biz bişey dedik mi? Arti elinizi tutan mi var. Çalışsın mudurleriniz.
Diğer okullar üvey evlat 5 yıl önce
Bu zihniyetle bu projeden de o okullardan da sonuç alınmaz.Sadece sayı ile bir şey olmaz önemli olan nitelik yani kalitedir.Tüm okulları imam hatip yapmak yada projeleri oraya kaydırmak netice vermez.Önemli olan nitelik ve kalite, eşit olarak tüm okullar için.
Aa 5 yıl önce
İmam-hatip okulları sadece hoca yetiştiren okul algısını bırakın. Bilmin yanında ilave olarak din, fıkıh gibi bilgileri de öğreten, ilave dersleri olan ve bundan ötürü diğer liselerden müfredatı ağır olan liselerdir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın