banner851

banner614

ÖĞRETMENLER İÇİN YENİ KARAR!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin basın açıklaması düzenledi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız" dedi.

banner619
Eğitim 02.02.2021, 10:46 02.02.2021, 10:51
2092
ÖĞRETMENLER İÇİN YENİ KARAR!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitimle ilgili alınan yeni kararları açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kameralar karşısına geçerek detayları anlattı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarını da tam zamanlı açma kararı verdik." dedi.

İLKOKULLAR 1 MART’TA AÇILIYOR

Bakan Selçuk, "1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek"

Bakan Selçuk, "Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir." ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLER AŞILANACAK

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımlarının geçen dönemde olduğu gibi yine velilerin kararına bağlı olacağını belirten Selçuk, "Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır." diye belirtti.

"ÖĞRENME KAYIPLARININ GİDERİLMESİ İÇİN KAPSAMLI BİR PROGRAMA BAŞLAYACAĞIZ"

Bakan Selçuk, "Farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecektir. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız." ifadelerini kullandı.

(ÖNCÜ HABER MERKEZİ / AA)

banner844
Yorumlar (0)