banner851

banner614

Okul Kayıtlarında Yeni Düzenleme

banner619

MEB, okul kayıt sisteminde Bakanlık ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü arasındaki koordinasyonu artıracak yeni bir düzenlemeye gidiyor.

banner846
Eğitim 02.07.2008, 15:42
189
Okul Kayıtlarında Yeni Düzenleme
banner844

 Yeni düzenleme ile okul kayıtlarında veli ve okul yönetimi karşı karşıya getirilmeyecek. “ kayıt parası” ile “torpil” gibi problemler yaşanmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, okul kayıtları konusunda yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Çalışmalarla Milli Eğitim Bakanlığı'nın kontenjan tespitlerinin daha iyi yapılması ve eğitimin kalitesinin yükseltilmesi amacıyla tüm okullarda bu yıl uygulamaya koyduğu elektronik ortamda öğrenci kaydı yani e- kayıt uygulamasının geliştirilmesi planlanıyor.

Yapılacak yeni düzenleme ile Milli Eğitim Bakanlığı ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün elektronik altyapısı entegre hale getirilerek okul kayıtlarında yalan beyanların da önüne geçilecek Bakanlığın başlattığı e- kayıt uygulamasında, nüfus ve adres işlemleri nedeniyle bu yıl velilerin kayıt sırasında okullara gitmesinin istenmesi nedeniyle kayıt parası gibi problemler yine baş gösterdi. Yeni getirilecek sistemle, oklu ve veliler karşı karşıya getirilmeyecek, tüm kayıtlar bir sistem, üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu