banner851

banner955

OKULLAR 2 GÜN TATİL EDİLDİ…

Düzce’de yarın başlaması beklenen yüz yüze eğitime kar engeli geldi. Düzce Valiliği tarafından, etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 15 ve 16 Şubat tarihleri arasında tatil edildiği duyuruldu.

Eğitim 14.02.2021, 18:50 14.02.2021, 19:00
1686
OKULLAR 2 GÜN TATİL EDİLDİ…

15 Şubat günü köy okulları yüz yüze eğitime başlayacak ve böylelikle kademeli olarak yüz yüze eğitime geçişin ilk adımı atılmış olacaktı. Ancak etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitimin başlaması yeniden aksamış oldu. Düzce Valiliği, il genelinde 15 Şubat Pazartesi ve 16 Şubat Salı günü, okulların tatil edildiğini açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

İlimizde devam etmekte olan ve Meteoroloji verilerine göre yoğunlaşarak devam edecek olan kar yağışı, buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı; 15-16 Şubat 2021 Pazartesi ve Salı günleri il merkezinde ve tüm ilçelerde; Yüz yüze eğitime başlaması kararlaştırılan resmi ve özel anaokullarının, ilkokulların, ortaokulların yüz yüze eğitime başlama faaliyetlerinin 2 (iki) gün süre ile ertelenmesine ve okullarımızda uzaktan eğitime devam edilmesine, Rehabilitasyon merkezlerinin, kreş ve gündüz bakım evlerinin, yaygın eğitim kurslarının ve tüm resmi ve özel kursların yüz yüze eğitimlerine 2 (iki) gün ara verilmesine, Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler ile engelli personelin idari izinli sayılmalarına, oy birliği ile karar verilmiştir.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)