banner851

banner614

OKULLARDA EL YAZISI KARARI!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, tartışmalara neden olan ve öğrencileri zorladığı savunulan ‘bitişik eğik el yazısı’na son verileceğini, onun yerine gelecek eğitim öğretim yılından itibaren dik temel harfler kullanılacağını açıkladı.

banner619
Eğitim 31.03.2017, 16:12
4386
OKULLARDA EL YAZISI KARARI!

Öğretmenler ve velilerin sürekli eleştirdiği ve kaldırılmasını istediği el yazısı kaldırılıyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim-öğretimde büyük ümitlerle başlatılan eğik yazı yani al yazısı döneminin önümüzdeki yıl biteceğini açıkladı.

MEB'in twitter hesabından duyurulan tweet'te, "Yazma eğitiminde önümüzdeki yıl (2017-2018) bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacak." denildi.
Gelecek yıldan itibaren ilkokul birinci sınıflarda uygulamaya geçilecek metodun adı "dik temel harflerle ses temelli okuma yazma öğretimi" olacak.

2005'te geçilen el yazısı uygulaması öğrencileri olduğu kadar öğretmenlerin de sıkıntılar yaşamasına neden oluyordu. El yazısına geçilmesinin ardından, bazı veliler uygulamaya karşı çıkarak, öğrencilerinin el yazısıyla eğitimde zorlandıklarını ifade etmişlerdi. Bazı veliler internet üzerinden el yazısı uygulamasının değiştirilmesi için imza kampanyası başlatmışlardı.

banner844
Yorumlar (14)
Hediyeci 4 yıl önce
Zorla zorlamayla birşey olmaz geçte olsa bu yanlıştan dönülmüş öğrencileri ve öğretmenleri büyük bir sıkıntıdan kurtardı
Öğretmen Kemal 4 yıl önce
Nihayet fetonun getirmiş olduğu el yazısı kaldırıldı sağolsun Bakanımıza ve bürokratlara
Demir 4 yıl önce
Milli egitim yaz boz tahtasi her gelen bakan yenilik yaptigini goztermek icin bi sozum ona icraat yapiyor sonra bi saba uyaniyor kaldirdim diyor sene olmus 2020 biz hala el yazisi mi yazalim duz yazimi yazalim derdindeyiz
Fiko 4 yıl önce
Kendileri mecbur kıldılar. Şimdi kendileri kaldırıyor lar. Şaşırdık mı HAYIR
Saçmalık 4 yıl önce
Çocuklar deneme tahtası mı. Zaten çok saçma bi sistemdi . El yazısını kimse okuyamıyordu. Neden el yazısına geçtiklerini anlayamamıştık zaten.
Ali 4 yıl önce
Geç bile kaldılar.ilkokul yıllarından beri el yazısın hep nefret etmisimdir.1985 beri
zeki 4 yıl önce
yazık
musabumeyr 4 yıl önce
hele hele hele şükür
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın