banner851

banner614

OKULLARDA VİRÜSE KARŞI ÖNLEM

banner619

Düzce Belediyesi tüm dünyada etkili olan ve Türkiye'ye de sıçrayan koronavirüse karşı alınan tedbirlere destek veriyor. Toplu ulaşım araçlarının dezenfektasyon çalışmalarını sıklaştıran belediye, şimdi de okulların ilaçlanması için çalışma başlattı. Yetkililer; temizlik ve bakterilerin arındırılması amacıyla kullanılan ilaçların kokusuz ve insan sağlığına zararsız olduğunun altını çizdi.

banner846
Eğitim 11.03.2020, 11:21 11.03.2020, 12:52
4493
OKULLARDA VİRÜSE KARŞI ÖNLEM
banner844

Salgın hastalıkların vatandaşları tedirgin ettiği son günlerde Düzce Belediyesi ortak kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi konusunda çalışmalarını sıklaştırdı. Milli Eğitim Bakanlığının okullarda hijyene dikkat edilmesi yönünde uyguladığı tedbirlere ek olarak Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü kurulan özel ekipler okulları dezenfekte etmeye başladı.

Konu hakkında yapılan açıklamada "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan tedbir çalışmalarına destek olarak Düzce Belediyesi de bu çalışmalara destek için Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü'nün talimatları ile okulları ilaçlama çalışması başlattık. 7 kişi ve 3 araç ile kurduğumuz ekibimiz, ilimizde faaliyet gösteren 61 okulda dezenfekte ve ilaçlama yapıyoruz. Bunun yanında toplu ulaşım hizmetlerinde kullanılan araçlarımızın ilaçlamasını da sıklaştırdık. Halkımızın sağlığı açısından Belediyemiz hiçbir konuda geri durmamakta ve elinden geleni yapmaktadır." denildi.

İlaçlama çalışmalarını bizzat takip eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Atay, "Öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü'ye bu konuda gösterdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Düzce Belediyesi merkezde bulunan tüm okulların bir hafta içinde dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını yapacak. İlçelerdeki arkadaşlar ilçe belediyeleri ile birlikte bu çalışmayı yürütecekler." dedi.

Dezenfekte çalışmalarında kullanılan ilaçlar hakkında bilgilendirme yapan yetkililer; temizlik ve bakterilerin arındırılması amacıyla kullanılan ilaçların kokusuz ve insan sağlığına zararsız olduğunun altını çizerek velilerin çocukları için endişelenmemesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar (2)
Ss 1 yıl önce
Otobuslere ne olucak onemli olan yer orası
Duzceli 1 yıl önce
Bu ilaçlamalar fabrikalardada olmasini istiyoruz sayın faruk özlü bizleri de düşünün rica ediyoruz
20°
parçalı bulutlu