banner851

banner614

ONLARIN HEYECANI BAMBAŞKA

Okuma-yazma seferberliği kapsamında yaşları 74 yaş ve üzeri olan 4 kadın için evlerinde açılan kursu Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve beraberindeki heyet ziyaret etti.

banner619
Eğitim 11.04.2018, 13:17 11.04.2018, 16:34
898

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğine katılımlar tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de devam ediyor. Çilimli İlçesi Yeşil Mahallede okuryazarlık seferberliği kapsamında kurs açılması talebinde bulunan 74 yaş ve üzeri 4 kişiye yönelik evde okuryazarlık kursu başlatıldı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Çilimli Kaymakamı Mahmut Şener, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Ahmet Yakupoğlu ve Okuryazarlık Seferberliği İl Yürütme Komisyonu Üyeleri kursiyerleri evlerinde ziyaret etti.Okuma-yazma öğrenmelerinden dolayı yaşadıkları mutluluğun yüzlerinden okunduğu 4 kadının yaşadığı mutluluğa Dağlı ve beraberindekiler de ortak oldu.

Öte yandan seferberlik kapsamında Düzce’de 315 birinci kademe okuma yazma kursu açıldığı ve 2 bin 700 kişi bu kurslara katıldığı bildirildi.

Haber: M.AYDIN
 

Yorumlar (5)
Düzceli vatandaş 3 yıl önce
Irakran ve suriyeden gelenler medeniyetsiz insanlar
Velii 3 yıl önce
Sn vali.12/04/2017 saat 13.10 da eski kızılay ışıkları hastaneden şehir istikametine doğru okul servis minübüsünün şöförüne bir adam bağırarak fiili saldırıda bulundu.Sanırım içinde çocuklar vardı.Haklı veya haksız çocuklar varken o olay olmaz.İlgilenirseniz..Saygılar.
ibaşı 3 yıl önce
sn vali bey.Düzcede belediyenın önundeki vede karşıdaki cadde kenarına sıralanan mültecilerden gerçekden geçerken rahatsız oluyoruz.Bağıra bağıra konuşmalar ne konuşuyolar belli değil.Zabıtalar ilgilenirse seviniriz..Saygılar.
Doktor81 3 yıl önce
Mültecilere laf yok onlar öz evlat bizler üvey evlat
mültecilerle ilgilenın 3 yıl önce
Sayın Vali bırakın bizim insanımızıda mültecilere bakın..Başaran kırtasiyanin önundeki korkuluklara bir sıralanıyolargeçerken rahatsız oluyoruz.Belediyenın önundeki bariyerlrdede birsürü oturanlar rahatsız oluyoruz.