banner851

banner955

ÖZEL ÖĞRENCİLERİN YAPTIĞI ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Hayırsever Hacı Hidayet Türkseven’in bağışlarıyla yapılan özel gereksinimli öğrencilerin eğitim gördüğü Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan atölye ürünleri, bugün görücüye çıktı. Öğrenciler tarafından yapılan birbirinden güzel el emeği ürünler için düzenlen kermes yoğun ilgi gördü. Sergiden elde edilecek gelirlerin okuldaki eğitimlere harcanacağı bildirildi.

Eğitim 09.06.2022, 16:34 09.06.2022, 17:49
618

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören özel gereksinimli öğrenciler, aldıkları eğitimle hayata tutunuyor.

Özel gereksinimli öğrenciler için hazırlanan eğitim programları ve başarılarıyla dikkatleri üzerine çeken Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri el becerilerinin gelişmesinin yanı sıra, sosyal hayata da adapte oluyor.

Otizmli öğrencilerin el becerilerinin gelişmesi için okul bünyesinde kurulan özel eğitim atölyesinde yıl boyu üretilen el emeği göz nuru ürünler için, bugün Millet Bahçesi’nde kermes düzenlendi.

İlginin yoğun olduğu kermeste, özel gereksinimli öğrencilerin hazırladığı ürünler, büyük beğeni topladı. Kermes ile ilgili bilgi veren  Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Talha Aydoğan, “Otizmli öğrencilerimizin yıl boyunca yaptığı ve tasarladığı ürünler için bugün bir kermes düzenledik.

Kermesimize yoğun ilgi var. Kermesten elde edeceğicmiz geliri, okulumuzdaki eğitimler için harcayacağız” dedi.

Yorumlar (0)
18
açık