banner851

banner614

REKTÖR’DEN YENİ AKADEMİK YIL MESAJI

banner619

Düzce Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı’nın başlaması nedeniyle bir mesaj yayımlayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Üniversitemiz; vatanına, milletine ve milli değerlerine bağlı, ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirme sorumluluğunu da en üst düzeyde taşımaktadır.” ifadesini kullandı.

banner846
Eğitim 26.09.2019, 18:01 26.09.2019, 18:23
779
REKTÖR’DEN YENİ AKADEMİK YIL MESAJI
banner844

 
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2019-2020 Akademik Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir  mesaj yayımladı.

“Değer Üreten Üniversite” felsefesiyle eğitim hayatına başlayan, “Toplum İçin Bilim” anlayışını ilke edinen ve  “Öğrencilerimiz Varlık Sebebimizdir” hizmet prensibiyle hareket eden Düzce Üniversitesi olarak, 2019-2020 Akademik Yılı’na başlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Çakar, mesajına şöyle devam etti:
“Sadece nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleriyle değil, topluma dokunan sosyal sorumluluk projeleri ve bölgesel kalkınmaya olan katkılarıyla da öğrencilerine ve paydaşlarına en iyi hizmet kalitesini sunan üniversitemiz, çevre ve sağlık alanlarında ihtisaslaşma faaliyetleriyle ilimizin ve bölgemizin kalkınmasında öncü rol üstlenmeyi sürdürecektir.''

14 fakültesi, 4 enstitüsü, 2 yüksekokulu, 10 meslek yüksekokulu, araştırma ve uygulama hastanesi, birçok bilimsel araştırma merkezi ile bir yükseköğretim kurumundan daha da öte bir bilim ve teknoloji merkezi haline gelen -üniversitemiz; vatanına, milletine ve milli değerlerine bağlı, ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirme sorumluluğunu da en üst düzeyde taşımaktadır.

Kuruluşundan bugüne kurumumuzun kurumsallaşması ve sayısız başarı kazanmasında, azim ve özveriyle çalışan, iş ahlakı ve çalışma barışından bir nebze ayrılmayan akademik ve idari personelimizin katkısı çok büyüktür. Aynı azim ve heyecanla 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın öğrencilerimize başarılar getirmesini diliyor,  çalışanlarımıza, tüm eğitim camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”


Haber: S.AYDINLI
 
 

Yorumlar (9)
Adnan 2 yıl önce
Hangi ülkede ve ne zaman yetişecek o nesiller.
Degerler mi 2 yıl önce
Universite yolunda gordugim ogrencilerin degerlerini hicte milli degerlere benzetemedim.. bayanlar ikiser ucer paket sigara alirken aralarindada aksamki alkol aleminden bahsediyorlardi giyimleride hicte bizim degerlerle ortusmuyordu.
aynen 2 yıl önce
Bir kaç kere bende rastladım hatta funa zamanında rektörlüğe e posta bile attım tınmadılar bile.
Üniversiteöğrencisi 2 yıl önce
Yazdım bunu bir kenara parlak fikirlerle geldiğimde geri çevirirseniz yapacağımı biliyorum
Batı 2 yıl önce
"Değerlerine Bağlı Nesiller" Derken Fakir Çocuklarını Kastediyor Rektör Hanım.Zira Ülkemizdeki Elitlerin Çocuklarına Baktığınızda Her Birinin Amerikan,İngiliz,Fransız ve İsviçre Kolejlerinden Mezun Olduğunu ve Eğitimini Batıda Sürdürdüğünü Rahatlıkla Görebilirsiniz.Ülkemizde Eğitim Gören Elitlerin Çocuklarınında Amerikan Sermayeli Üniversitelerden Mezun Olduğunu Görmek Mümkündür.
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Rektör hanım eğitim öğretimin durmu toplumun ne durumda olduğunu siz bizden daha iyi bilirsiniz lakin anlatmaya gerek yok her şey ortada bu ülke bu şartlarda zor kalkınır
Neslihan Neşeli 2 yıl önce
Bakanlık uzmanlık kadroları 8000 TL maaş alıyorlar sinav ve mulakatla..dusunsenize diplomayı alıp gecip oturmak masaya o bakanlıgın bilgi sahibi olmadan ve memur işci şube muduru daire başkanlarının ustunden bakıp iletişim bile yok iş harici...ülkem.
İnciler 2 yıl önce
Tasanıza gerek yok torpil her şeyi hallediyor hele önceki ve bunun dönemi tama Abaza Çerkez Gürcü yuvası oldu üniversite. Önceki dönemde pkk ve fetö cirit atıyordu. Koltuğunu kurtarabilme babında fundiş ses çıkarmıyordu.
Not : Bu yorum onaylanmaz ama en azından okundu.
Neslihan Neşeli 2 yıl önce
Yine ben Annelere yarım gün yarım maaş...çocuklarimıza yetişemiyoruz inanın...okumak heryerde ama içleri faydalı bilgiler boşluğu...okumakla insan calisan ve yonetici olmak degil aile ve hayatın ögretileri..ornegin bakanlik uzmanları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın