banner851

banner955

ŞİDDETE "DUR" DEDİLER

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, “Şiddet Geliyorum Der!” adlı sosyal sorumluluk projesiyle şiddetin her türlüsüne karşı farkındalık oluşturmak amacıyla örnek bir etkinliğe imza attı.

Eğitim 06.05.2017, 15:22 06.05.2017, 16:36
2006

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri tarafından, fiziksel, cinsel, psikolojik, dijital ve sosyal şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje hayata geçirildi.

Herhangi bir şekilde şiddete maruz kalan bireylere karşı, toplumsal farkındalık geliştirmek amacıyla başlatılan “Şiddet Geliyorum Der!” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Düzce Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir parkur oluşturdu.


Kendilerine sorulan soruları cevaplayarak parkurda ilerleyen öğrenciler, ardından içerisinde kırık ayna, cinayet haberleri, cansız manken ve ses sistemi olan bir kabine alındı. Kabin çıkışında katılımcılara, şiddetle ilgili çeşitli soru ve cevaplarla, şiddete maruz kalma durumunda başvurulacak kurum isimleri ve iletişim bilgilerinin bulunduğu broşürler dağıtıldı.250 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, aile içi şiddetin başlangıcı olan flört şiddetine de dikkat çekildi ve  “Şiddetin Her Türlüsüne Dur!” denildi.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız