banner615

banner614

banner701

TEDBİRLER EN ÜST SEVİYEDE

banner619

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nce düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim oturumu, Düzce'de yapıldı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında adaylara ve görevlilere sınav binası girişlerinde maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Eğitim 22.11.2020, 10:38 22.11.2020, 13:35
1502
TEDBİRLER EN ÜST SEVİYEDE
banner785

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim (2020-KPSS Ortaöğretim) 81 ilde ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da düzenlendi.

188 sınav merkezinde saat 10.15'te başlayan sınavda adaylara 120 sorudan oluşan "Genel Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri uygulandı. Adaylara 130 dakika süre verildi. KPSS Ortaöğretim adayları, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmadı.

ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katılacağını sınav giriş belgeleriyle belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) ile sınav görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Sınav sonuçları, 24 Aralık'ta açıklanacak.

Koronavirüs önlemlerine dikkat edildi

Sınavda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler alındı.

Sınav binalarının ve salonlarının sınavdan önce detaylı temizliği yapılarak dezenfekte edildi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevlilerce maske ve dezenfektan dağıtıldı. İsteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebildi. Sınav görevlilerine maske ve dezenfektan ile lateks eldiven de dağıtıldı. Adaylar ve görevliler, kendi maskelerini ve siperliklerini de kullanabildi.

Sınav görevlilerinin Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edildi. Kovid-19 belirlenen sınav görevlilerinin görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapıldı.

Yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta sosyal mesafenin korunması için sınav görevlilerince yönlendirildi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu