banner851

banner614

TEK TEK KAPILARI ÇALDILAR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce'de okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için harekete geçti. Bu kapsamda anasınıfı çağındaki çocukları okula kazandırmak amacıyla okul müdürleri tarafından aileler tek tek ziyaret edilerek, okul öncesi eğitimin faydaları anlatıldı.

banner619
Eğitim 04.11.2016, 13:45
2257
TEK TEK KAPILARI ÇALDILAR
Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitimden Düzce'de daha fazla çocuğun yararlanması için düğmeye basıldı. Bu doğrultuda ilk olarak il maarif müfettişlerince geçtiğimiz Ağustos ve Eylül aylarında Düzce'nin tamamında bir inceleme yapılarak, anasınıfı açılması gereken yerler tespit edildi. Belirlenen yerlerde yeni anasınıflarının açılmasının ardından bu kez anasınıfı çağında olan ancak okula gitmeyen çocuklar belirlendi. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından özellikle bir sonraki yıl ilkokula başlayacak olan devamsız olan çocukların bilgileri il genelindeki okullara gönderildi.

Bundan sonra görev okul müdürlerine düştü. Çocukları anasınıfına gitmeyen aileleri tek tek ziyaret eden idareciler, kişiliğin şekillenmesine, çocukların fiziksel, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlayan okul öncesi eğitim konusunda anne-babaları bilgilendirdi. Çocukların okula kazandırılması yönünde çalışmalarını tamamlayan okul müdürleri yaptıkları bu çalışmaların sonuçlarını İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile paylaştı ve bundan sonra yapılacak işlemlerle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.
Yorumlar (3)
Öğretmen 5 yıl önce
Eğitim önce ailede başlar aile ne kadar iyi eğitirse çocuğunu öğretmen daha iyisini yapmak için çalışır. Okul öncesi ile ilgili bu şekilde düşünülme ne kadar kötü bir durum
İSMAİL 5 yıl önce
SERAP HOCAM VE ARKADAŞLARINA İLGİ VE ALAKALARINDAN DOLAYI TEŞEKÜR EDİYOR BAŞARILAR DİLİYORUM.
Nitelikli eğitim olursa 5 yıl önce
Siz kaliteli eğitim verin, herkes çocuğunu gönderir.Akşama kadar boyama, çizgi film üstüne 200-250 lira ücret.Neden göndersin veli..