banner851

banner614

“TELAFİ EĞİTİMİ İÇİN HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ”

banner619

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamında, video konferans aracılığıyla Düzceli eğitimcilerle bir araya geldi. Bakan Selçuk, okullar açıldıktan sonra telafi eğitimi için gün gün hafta hafta planlamalar yapıldığını kaydetti.

banner846
Eğitim 14.05.2020, 18:30
4488
“TELAFİ EĞİTİMİ İÇİN HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ”
banner844

“Neye ihtiyacınız varsa her zaman hazırız"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Düzceli öğretmenlerin evlerine konuk oldu. “Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları” kapsamında video konferans aracılığı ile Düzce’de görev yapan öğretmenlerin talep ve önerilerini dinleyen Bakan Selçuk, “Neye ihtiyacınız var ise biz size yardımcı olmaya her zaman hazırız” diyerek sözü öğretmenlere bıraktı.

“Uzaktan eğitim süreci Düzce’de başarılı oldu”

Düzce’de görev yapan öğretmenler ise, Koronavirüs Salgını nedeniyle verilen Uzaktan Eğitim Programı’nın, özellikle Düzce’de başarıya ulaştığını söyledi. Uzaktan eğitim sürecinde, öğrenci ve veliler ile sürekli telefonla görüşerek, ders notları hakkında bilgi aldıklarını ve öğrencilerin derslerini sürekli takip ettiklerini söylediler.

“En doğru yolu bulmaya çalışıyoruz”

Bakan Ziya Selçuk ise, okullar açıldıktan sonra telafi eğitimi için gün gün hafta hafta planlamalar yapıldığının altını çizerek, her şeyin başı sağlık anlayışıyla tüm senaryoların üzerinde en ince ayrıntısına kadar çalışarak, en doğru yolu bulmaya çalıştıklarını belirtti.

Yorumlar (11)
Eğri oturup.. 1 yıl önce
Bakanımızı begeniyorum fakat müdürlere güvenmiyorum, programı izlemedim ancak onlar yaparlar ovuculeri secerler, adamlar için eğitim ikinci planda öncelik reklam ici boş görünüş, bu duruma bağımsız bir kurumdan ciddi bir denetim getirilmeli, mesela üniversiteler bu isi yapabilir, öğrencisi az olan bölümler görev alabilir mesela. Sergi yapılıyor mudur dışarda özel sektöre yaptırdıklarını sergiye koyuyor sanki öğrenciler yapmış gibi, sergiye de bölgenin en yuksek amirleri belediye başkanları gelip geziyor sanki öğrenciler yapmış onların basarisi gibi. Aslında budurumun hepsi farkında ama isler yuruyor mu yürüyor, tamam ses çıkarma mantığı, devlet kurumlara trilyonlar harcıyor, mudur ve öğretmenlerin keyfi bozulmasın diye heder ediliyor bu kaynaklar, görevlilerin içlerinde gerçekten is yapacak kişilerde bu embesil görevliler tarafından harcanıyor. Çok yazık benim vatanıma çocuklarıma, milli kaynaklarıma..
Vatandaş 1 yıl önce
Milli eğitim müdürünü övme üzerine kurulmuş bir görüşme olmuş. Gerçekten üzücüydü. Sayın Bakan çok samimi birisi. Bu görüşme böyle olmamalıydı.
Teacher81 1 yıl önce
Eğer katılımcı öğretmenlerden tanıdıklarınız varsa kendi okul müdürlerinin kendilerini seçtiğini sorup öğrenebilirsiniz. Bu süreçte yaptığı çalışmalarla Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ulusalda bile ne kadar ses getirdiğini Google'a girip rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Düzceyi Hergün eğitimde daha da ileri taşıyanlara teşekkür ediyorum..

Öğretmen dostu, tarafsız bakanımıza Düzce tercihi için de çok teşekkür ediyoruz..
Eski toprak 1 yıl önce
Eğitimin sosyal medyada ses getirmek diye amacı mı olur? Etkisi, katkısı, niteliği nedir? Bunları sorguluyor musunuz? Yada hangi ihtiyaca yada hangi veriye dayalı çalışmalar.Eğitim, resim çekip sosyal medyada yayınlamak değildir.Sosyal medyada yayın, haber vs böyle eğitim göstergesi mi var? Eğitim-öğretimi olması gereken mecradan çıkarmaktır bunlar..
Hasan 1 yıl önce
Öğretmenlerin Bakan beye olan sevgileri bu programda aklımda kalan en onemli şeydi.Yaptiklari çalışmaları anlatmaları,okul, akıllı tahta vb. talepleri Düzce adına güzel bir program oldu.O kadar il arasında Düzce ile program yapması teşekkürler Ziya Selçuk.
Vatandaş 1 yıl önce
Düzce dışında illerde var..
Öğretmen 1 yıl önce
Bir fırsattı aslında güzelce heba edildi.Bende on dakika sonra izlemeyi bıraktım.
Tiyatro değil 1 yıl önce
Öğretmen seçimi gönüllük esasına göre her okuldan. Tiyatro diyorsunuz yazık. Sayın bakanımız, eğitim camiası icin büyük fırsat. İdeolojik düşünceleri eğitim içerisine empoze etmeye çalışmazsa kimse eğitimde uzun vadede çağ atlarız.
Gercekci olalim Tiyatro s 1 yıl önce
Ogretmenler 250 civari okul muduru tarafindan belirlendi neye gore belirlenecek.E ortada guzel bisey varsa birakin bunu da soylesinler niye rahatsiz oluyorsunuz ki.Ne isteyeceklerdi canli yayinda zammi ozluk hakki duzenlemesi mi baska biseymi Gercekci olun Allah askina sendikalarin alamadigini canli yayinda almayi mi dusundunuz
Ogretmen 1 yıl önce
Okullara boyle bir bilgi gelmedi.Bu konuda bir duyuru oldu mu? Yada secim kriteri.
Tiyatro gibiydi 1 yıl önce
Nasıl seçildiklerini bilmiyorum ama seçilen öğretmenlere tiyatro metni gibi yazdırılan metinler, sürekli il milli eğitimi övme, her cümlede abartma, o kadar zoraki olduğu, yapmacık olduğu belliki.Bir tane özgün, vizyoner, öğretmenlerin sorunlarına,özlük haklarına değinen vs değinen doğaçlama konuşan öğretmen görmedim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık