banner851

banner955

TEST SÜRÜŞÜNDE TAM NOT ALDI

TEKNOFEST 2021’e hazırlanan Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu Hatip Lisesi öğrencileri elektrikli otomobil yaptı. Aracın dinamik test sürüşünü takımın danışman öğretmeni Devrim Ertuğrul yaptı.

Eğitim 07.08.2021, 18:00 07.08.2021, 17:58
2533
banner986

Binlerce öğrencinin yarıştığı Havacılık ve Uzay Festivali TEKNOFEST 2021’e az bir süre kaldı. Daha önce yarışmalarda gösterdiği başarılarla Düzce’yi gururlandıran Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu Hatip Lisesi öğrencileri de TEKNOFEST’te yarışması için öğretmenleri Devrim Ertuğrul danışmanlığında elektrikli araç yaptı.

Liseler Arası EC Elektrikli Araç Yarışları’nda finale yürüyen Hafız İho Steam Takımı’nın yaptığı aracın ilk dinamik deneme sürüşü de yapıldı. Fren sistemi ve yol tutuşuyla tam not alan aracın yüzde 10’dan fazla eğime sahip rampaları bile kolayca tırmandığı görüldü. Sadece elektrikli araç alanında değil insansız hava araçları yapan 3 takımla daha yarışmalara katılacak olan lisenin öğrencileri gelecek vadediyor.

ANA SPONSOR DÜZCE BELEDİYESİ

Yarışmalar için yoğun bir çalışma temposunda öğrencileriyle birlikte emek veren Devrim Ertuğrul, bu yolda kendilerine desteklerini hiçbir zaman esirgemediğini belirttiği ana sponsorları Düzce Belediyesi ve Başkan Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür etti.

Yorumlar (6)
Bir Bilen 1 yıl önce
MaşAllah. Gururumuzsunuz. Tebrikler.
Maşallah 1 yıl önce
Bize MaşAllah demek düşer.Allah sayınızı artırsın insAllah.Emeği geçen lere teşekkürler
öğrenci 1 yıl önce
roketleri unutmuşsunuz sayın öncü :)
Astronot 1 yıl önce
Aya da inecez mi
MIGHTY 1 yıl önce
:))))))))
Murat 1 yıl önce
Tebrikler gençler, ellerinize sağlık, Düzce 'nin Türkiye 'deki gururu, ulusal sesi oldunuz.
23
açık