banner851

banner955

TÜBİTAK PROJESİ KABUL EDİLDİ

Proje başarılarıyla adından söz ettiren Düzce Üniversitesi’nin Mikrodünyaya Yolculuk-3 isimli projesi, üçüncü kez TÜBİTAK’ın "4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları" programı kapsamında değerlendirilen 583 proje içerisinden, desteklenmesi uygun bulunan 92 proje içerisine girmeye hak kazandı.

Eğitim 12.08.2020, 16:00 12.08.2020, 18:10
998

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serpil Uğraş’ın yürütücülüğündeki proje;  alanında uzman öğretim üyeleri ve öğretmenlerden oluşan ekip tarafından, 17-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesinde bir dizi etkinlik ile gerçekleştirilecek.

2015 ve 2016 yılları arasında birincisi ve ikincisi gerçekleştirilen projenin üçüncüsünün, mikroorganizmalarla yaşamayı bilmediğimizi gözler önüne seren, pandemi sürecine rastlaması proje konusunun önemini bir kez daha ortaya çıkarıyor.

Proje ile katılım sağlayan ilköğretim öğrencilerine; mikroorganizmaların doğadaki işleyişleri, zararlı olabilecekleri durumlar ve faydaları, tedbirli antibiyotik kullanımı ve probiyotiklerin sağlığımız açısından önemi ile bağışıklık sistemi konularında eğitim verilmesi, katılımcıların kendi sağlıkları konusunda daha fazla sorumlu olmaya teşvik edilmesi ve özellikle küresel salgın ile mücadelede gerekli farkındalığın oluşturulması amaçlanıyor. Mikrodünyaya Yolculuk-3 başlıklı proje içeriğine http://mikrodunyayayolculuk.org/ internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar (1)
Yorumcu 2 yıl önce
Hangi tubitak.Hoşaf suyunu en iyi icad ilan edip birinci secen bionik eli ikinci secen tubitakmi bu.
13
açık