banner851

banner614

TÜRK EĞİTİM – SEN EZİCİ BİR ÇOĞUNLUK SAĞLADI

banner619

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) Seçimlerinde, eğitim alanında faaliyet gösteren sendikalar arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. Düzce genelinde yapılan seçimlerde Türk Eğitim-Sen üyesi olan adaylar, 9 delegenin 5' ini alarak, Düzce ilini İLKSAN’da temsil edecek 2 temsilciyi seçme çoğunluğunu elde etmiş oldu.

banner846
Eğitim 20.06.2021, 16:00 20.06.2021, 16:07
1939
banner844

Akçakoca, Cumayeri ve Çilimli'de de çıkardığı adaylarla seçimlerini önde tamamlayan Türk Eğitim-Sen, Düzce Merkez'de de bir önceki dönemde İLKSAN Düzce Temsilcisi olan Hasan Yeşilyurt ve Soner Yürekli ile üye sayısı bazında, Eğitim Bir-Sen üyesi adaylar karşısında, iki kat fazla oy olarak, ezici bir çoğunlukla yeniden delege olarak seçildiler.

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, İLKSAN İlçe Delege seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, "Oy kullanarak sandığa sahip çıkan, yalan ve iftiralara inanmayan, birikimlerinin heba edilmesini istemeyen, Türk Eğitim-Sen adaylarına güvenen tüm üyelere teşekkür ediyor, kazanan-kazanamayan tüm aday arkadaşları kutluyorum. Baskıyla üye yapılan eğitim çalışanlarının sandık başında gösterdikleri dirayet takdire şayandır. Toplu sözleşme masasında memuru temsil edecek yetkili sendikanın da sandıkta belirlenmesi için çağrıda bulunuyorum" dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Ohhh 1 ay önce
Ömer cik ne oldu
adamın teki 1 ay önce
idaresinin baskısıyla sendikalı olan öğretmenliğini tekrar düşünsün, böyleleri yok mu, işte burada görünmüş.
Resul İnan 1 ay önce
verilen fotoğraftan ben utandım öğretmen nedir öğreten ve örnek olandır, yüz de maske yok, eller omuzda yılışık yılışık pozlar