banner851

banner955

TÜRKİYE’DE KABUL EDİLEN 42 PROJE ARASINDA YER ALDI

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu, Türkiye’de büyük bir başarıya daha imza attı. Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulunun hazırladığı proje, TÜBİTAK tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’de birçok Üniversite’nin de katıldığı ‘Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Projesi’ kapsamında Türkiye’den kabul edilen 42 proje arasında yer aldı.

Eğitim 16.09.2022, 12:00 16.09.2022, 13:11
2960
banner1032

Düzce’nin hayırsever ‘Hacı Amcası’ Hacı Hidayet Türkseven tarafından inşa edilen, özel gereksinimli bireylerin eğitim gördüğü, Hacı Hidayet Türkseven Özel Uygulama Okulu, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Hazırladığı proje ile TÜBİTAK tarafından özel gereksinimli bireylere yönelik uygulanan ve Türkiye’de birçok üniversitenin katıldığı ‘Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Projesi’ kapsamında kabul edilen 42 proje arasında yer alan Hacı Hidayet Türkseven Özel Uygulama Okulu, bu başarısıyla alkışları üzerine topladı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, TÜBİTAK 4008 "Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları" alanında yapılan çalışmalar doğrultusunda, bir öğretmenimizin yürütücüsü olduğu ve dört uzman öğretmenimizin de yer aldığı "Sürdürülebilir Bahçe Temelli Eğitim Uygulamalarının OSB'li Bireylerde ve Onların Ebeveynleri Üzerine Etkilerinin Değerlendirilmesi ve İçerik Oluşturulması" ile ilgili proje çalışmamız, tüm üniversiteler, üniversitelere bağlı birimler, araştırma enstitüleri, bakanlıklar, belediyeler ve kamu kuruluşlarının da arasında olduğu tüm Türkiye'den kabul edilen 42 Proje arasında yerini almıştır” denildi.

banner844
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu