banner851

banner955

ÜLKEYE VE BÖLGEYE ÇOK ŞEY KATTI

Düzce Üniversitesi ile ortaklaşa başarılı çalışmaların altına imza atan Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu’dan, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifası ile ilgili açıklama geldi. Mutlu, Çakar’ın rektör olarak görev yaptığı sürede Düzce’ye birçok değer kazandırdığını vurguladı.

Eğitim 03.06.2022, 10:36 03.06.2022, 14:11
2648

GÖREVİNİ BAŞARIYLA YERİNE GETİRDİ

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın görevden el çektirilmesi gündemdeki yerini korurken, Düzce Üniversitesi’ne birçok alanda destek sağlayan kuruluşların başında gelen Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’nın başkanı olan başarılı iş insanı Ahmet Mutlu konu ile ilgili açıklama yaptı. 

Vakıf Başkanı Mutlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Çakar’ın istifasının kendilerini üzdüğünü açıkladı. Rektör Çakar’ın rektör olarak görev yaptığı süre içerisinde Düzce’ye birçok değer kazandırdığını belirten Mutlu,  “Saygıdeğer rektörümüz, üniversitemize 4 yıl rektör yardımcısı, 7 yıl da rektör olarak hizmet etmiştir. Bu 11 yıllık zaman zarfında bilimsel çalışmaların yanında üniversitenin tüm birim, bölüm ve alanlarına hâkim olmuş; tüm öğrencileri, akademik ve idari personeli ile kaynaşmış, bu yoğun çaba ve çalışmanın sonunda üniversite içindeki huzurun devamını tesis etmiştir. Resmî kurumların yanında özel kurum ve kuruluşlar, sanayi kuruluşları, sivil toplum örgütleriyle birçok iş birliği yaparak üniversiteye, bölgeye ve ülkeye pek çok katma değer kazandırmış, kurucu rektörümüzün başarılarını devam ettirmiştir. Tüm bu zaman zarfında liderlik, girişimcilik, inovasyon, Ar-Ge ve üniversite-sanayi iş birliği projeleri ile akademik verimlilik artmış, birçok ilklere imza atılmış, yeni marka değerleri kazandırılmış, çevre ve sağlık alanında ihtisaslaşmış, bölgesinden gelen birçok insana şifa kapısı olmuştur. Bütün bu çalışmalar hepimizi gururlandırmış ve üniversitemiz dünyanın sayılı üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bu vesile ile görevini başarıyla yerine getiren Rektörümüz sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve özveriyle çalışan tüm ekibine; üniversitemize, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’mıza, Düzce’mize ve bölge insanımıza verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (8)
Aa 7 ay önce
Hastanedeki olaylara ve sorunlara çözüm getirdi mi?
GİTTİĞİN İYİ OLDU 7 ay önce
ÜNÜVERSİTEYE GİDEN HASTADAN PARA ALMADAN İŞLEM YOK BU NE DEMEK YAHU
düzceli 7 ay önce
Değer üreten üniversitenin en değerlisi idiniz hocam.. sebep olanlar yazık etti düzceye
Vatandaş 7 ay önce
Siyasilerden açıklama yok hiç, neden acaba?
DuzjeLee 7 ay önce
Kişisel ihtiraslar davanın önüne geçerse millet menfaati bir kenara bırakılır, senden iyisini harcamak en iyi olabilmek için en kolay yoldur. Düzce kaybetmiştir. Düzce'yle birlikte bu zihniyet Türkiye'ye de kaybettirir. Kimin kazandığını yakında görürüz.
Kaan 7 ay önce
Hiçbir faydası olmadı. Beceriksiz bir yöneticiydi
düzceli 7 ay önce
İnş yeni rektörümüzde düzceli olurda, iskenderpaşa cemaatinden birilerini rektör olarak atamazlar düzcemize..
halk 7 ay önce
hah şimdi bi sen eksiktin..Körler sağırlar birbirini ağırlar.beyfendi ameliyat parası bıçak parası verenleri hemen ameliyat edenler ödemeyenleri 6 ay sonraya atanlar için neden gıkınız çıkmıyor..
Yeni Sayımız