banner851

banner955

Üniversite İle Protokol İmzalandı!

Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu ile Sakatlar Derneği Akçakoca şubesi arasında taş işlemeciliği kursu protokolü imzalandı.

Eğitim 11.06.2010, 20:25
196
Üniversite İle Protokol İmzalandı!

Türkiye Sakatlar Derneği ile Düzce Üniversitesi ve İŞKUR arasında protokol imzalandı. Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu müdürü yardımcı Doç. Dr. Ayhan Şamandar, Sakatlar Derneği Şube Başkanı Emin Belli ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla protokol imzalandı. Türkiye Sakatlar Derneği Akçakoca şubesi ile İŞKUR arasında yapılan ve Düzce Üniversitesi ile Akçakoca Halk Eğitim Merkezi'nin de desteklediği 10 engelliye gümüş işlemeciliği eğitimi verilecek. Konu ile ilgili olarak Kaynaşlı MYO müdürü yardımcı Doç. Dr. Ayhan Şşamandar, “Türkiye Sakatlar Derneği Akçakoca temsilciliği ile İŞKUR arasında yapılacak olan çalışmalar bünyesinde Düzce Üniversitesi ve Halk Eğitim merkezi de desteklerde bulunuyor. Bu destekler çerçevesinde de bir tek Kaynaşlı MYO'da bulunan atölye ve öğretmenler ile sakatlar derneği Akçakoca şubesince belirlenecek 10 kişi okulumuzda eğitim görecekler. Bu eğitim alacak kişiler Akçakoca'dan Kaynaşlı'ya taşınacak. Daha sonra okulumuzda eğitim görecekler ve tekrar Akçakoca'ya bırakılacaklar. Güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum. Sadece Akçakoca değil tüm ilçelere örnek olacaktır” şeklinde konuştu.
Sakatlar Derneği Akçakoca şube başkanı Emin Belli, “Derneğimiz ve İŞKUR'un ortaklaşa yürttüğü ve Düzce Üniversitesi ile Halk Eğitim Merkezi'nin de desteklediği bu projeyi bugün burada imzaya döküyoruz. Gerçekten çok mutluyum. İnşallah güzel günler göreceğiz. Sakatlarda evlerinden çıkmadan para kazanabilecekler” dedi. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivirikaya Şerifoğlu, “İnşallah Akçakoca'da ki engellilerimiz güzel bilgiler alarak okulumuzdan ayrılacaklar ve daha sonra öğrendiklerini uygulayarak becerilerine katkı sağlayacaklar” dedi. Konuşmaların ardından Türkiye Sakatlar Derneği Akçakoca Şubesi, Akçakoca Halk Eğitim Müdürlüğü, İŞKU ve Düzce Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

Haber; H. KAYA

Yorumlar (0)