banner851

banner614

VALİ ATAY: “ÇOCUKLARIMIZI BİLİNÇLENDİRİYORUZ”

Düzce’de Vali Cevdet Atay’ın da katılımıyla küçük öğrencilere yönelik Trafik Farkındalık programı düzenlendi. Vali Atay, programa katılan öğrenciler ile yakından ilgilendi.

banner619
Eğitim 15.09.2021, 11:47
685
VALİ ATAY: “ÇOCUKLARIMIZI BİLİNÇLENDİRİYORUZ”

Düzce’de minik öğrenciler, trafik kuralları ile ilgili bilgilendirildi. Koçyazı Mahallesinde bulunan Kapalı Pazaryerinden düzenlenen Programa Düzce Valisi Cevdet Atay, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Naci Akkaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve emniyet mensupları katıldı.

Programa katılan minik öğrenciler, trafik kuralları hakkında Mobil Trafik Eğitim Tırında trafik kuralları ile ilgili kısa filim izletildi. Düzce Valisi Cevdet Atay, öğrencilere ‘Fahri Trafik Dedektifi’ kartları dağıttı. Ardından ise, hazırlanan parkurda öğrencilere uygulamalı trafik kuralları eğitimi verildi.

Programda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Atay, “İçişleri Bakanlığımız tarafından, trafik kurallarına çocuklar arasında yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturmak adına Mobil Trafik Eğitim Tırı gönderildi Düzce’ye. Bakanlığımız göndermiş olduğu tırın içerisinde çocuklarımız bilinçlendiriliyor ve uygulamalı eğitim veriliyor. Bu sayede çocuklarımız trafik kurallarına uymuş oluyor. Aynı zamanda çocuklarımızı fahri trafik dedektifi yaptık” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
Emrah 1 gün önce
filim yazmasaydınız iyiydi:(