banner851

banner614

YABANCI ÖĞRENCİLER ALKIŞ TOPLADI

Düzce Üniversitesi’nde “Sazımızla Sözümüzle Gökkuşağının Renkleri” konseri düzenlendi. Konserde, Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler sadece 21 günlük eğitimin ardından Türkçe eserleri başarıyla seslendirdi. Ayrıca sergiledikleri dans gösterileri de beğeni topladı.

banner619
Eğitim 13.12.2017, 11:44 13.12.2017, 16:56
613

Düzce Üniversitesi Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu tarafından düzenlenen “Gökkuşağı Sanat Festivali” kapsamında “Sazımızla Sözümüzle Gökkuşağının Renkleri” başlıklı konser icra edildi.

İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, İl Göç İdaresi Müdürü Seyhan Akyüz, davetli konuklar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sibel Bayram, farklı coğrafyaları ve kültürleri birleştiren TÖMER’in, Düzce Üniversitesi’nin renkli yüzü olmaya devam ettiğini belirtti. Tınılar Türk Halk Müziği Topluluğu ile etkinliği birlikte gerçekleştirdiklerini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Sibel Bayram, katılımcılara teşekkür etti.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, kuruluşundan bugüne kadar büyük bir gelişme gösteren TÖMER’e her zaman destek vereceklerini dile getirdi. Düzce Valiliğiyle koordineli bir şekilde güzel çalışmalara imza attıklarını ifade eden Prof. Dr. Genç, müziğin evrensel bir dil olduğunu söyleyerek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Yrd. Doç. Dr. Sibel Bayramın hazırladığı ve yönetmenliğini Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir’in üstlendiği etkinlikte, TÖMER’de eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler solo, Düzce Üniversitesi Türk Müziği Bölümü öğrenciler ise koro halinde Türk Halk Müziği eserlerini seslendirdi. 21 günlük Türkçe eğitimin ardından Türkçe eserleri başarıyla seslendiren yabancı uyruklu öğrencilerin sergilediği dans gösterileri de ilgi ve beğeniyle takip edildi.

Öğrencilerin başarılı bir sahne performansı ortaya koyduğu programın sonunda, protokol üyeleri de bir türküye öğrencilerle birlikte eşlik etti.
“Sazımızla Sözümüzle Gökkuşağının Renkleri” başlıklı program, teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)