banner851

banner614

YAZICI İGM’DE KONUŞTU

Düzce’de eğitimde 2 büyük sorun var. Biri başarısızlık, diğeri prefabrik okullar. İl Milli Eğitim müdürü Murat Yazıcı bugün katıldığı İGM toplantısında bu iki konuya odaklandıklarını söylerken, uygulayacakları projeler ile bu sorunları çözmeye çalışacaklarını belirtti.

banner619
Eğitim 05.11.2012, 15:06
214
YAZICI İGM’DE KONUŞTU

İl Genel Meclisi Kasım Ayı 4. Bileşiminde Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Düzce’deki okul, derslik ve projelerle ilgili bilgi verdi.

Köy Okulları Verimli Kullanılamıyor

Derslik başına düşen öğrenci sayısına göre genel anlamda Düzce’nin durumunun iyi olduğuna dikkat çeken Yazıcı, “Okul öncesinde derslik başına 16, ilk ve ortaokulda 19 öğrenci düşüyor. Genel ortaöğretimde24, meslek liselerimizde 32 öğrenci düşüyor. Burada bir tek meslek liselerimizde sıkıntı olduğu gözüküyor. Bunların dışında İsmetpaşa,Uzunmustafa, Namık Kemal gibi bazı okullarımızda yığılma var. Düzce’de okullarımızın yüzde 25’i köylerde, ancak öğrenci sayısının yüzde 15’i köylerde. Köylerde belki 13 öğrencilik okullarımız var ama verimli kullanılamıyor. ”diye konuştu.

MHP’li Meclis Üyesi Ergin Özensel de “30 öğrencili sınıflar hayal gibi bir şeydi. İstanbul’da bazı sınıflarda öğrenciler 80-90 öğrenciyle ders yapıyor. Bu kadar güzel şartlara göre Düzce 

banner844
Yorumlar (0)