banner851

banner614

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası normalleşme takvimini açıklamasının ardından eğitime ilişkin kararları duyurdu. Buna göre yarın ilkokullar ve okul bünyesindeki ana sınıflar 2 gün yüz yüze eğitime başlayacak.

banner619
Eğitim 31.05.2021, 20:58 31.05.2021, 21:40
1798
YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Okulların açılacağı ve yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih öğrencilerin gündeminde yer alıyordu. Merak edilen ‘1 Haziran’dan sonra okullar açılacak mı?’ sorusu cevap buldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yarın itibarıyla ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi itibarıyla ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz" dedi. 

İki gün yüz yüze olacak...

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Ülkemiz genelinde Covid-19 salgın tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır.Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir. 7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve Seyrek nüfuslu yerleşimlerde 5 gün

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı başlanacaktır.

Okullar 2 Temmuzda kapanacak..

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleşecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

banner844
Yorumlar (0)