Her ayın ilk cumartesi günü öğretmenlere kulak verecek olan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in yüz yüze yapacağı toplantılara Düzce’deki eğitimcilerin de ilgi göstermesi bekleniyor.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, göreve geldiği ilk günden beri öğretmenlerle yapılacak istişareleri kurumsal hâle getireceğini belirterek öğretmenleri yılda sadece bir gün hatırlanma ritüelinden çıkaracaklarını ifade etmişti.

Bakan Tekin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Öğretmenler Odası Buluşmaları'na bu hafta sonu başlayacaklarını bildirerek, "Değerli meslektaşlarım, aylık öğretmenler odası buluşmalarımıza bu hafta sonu başlıyoruz. Cumartesi sabah 09.30'da müsait olanları bekliyoruz. Her ayın ilk cumartesi günü ya Ankara'da ya da hangi ilde isek o ildeki bir salonda sohbet edelim. MEBBİS üzerinden bir randevu linki oluşturduk, katılmak isteyen arkadaşlarımız bakanlığın sitesindeki linki kullanabilirler. Salon kapasitesi açısından başvuru sırasına göre ilk 250 kişiyi bu hafta bakanlıkta misafir edeceğiz." ifadelerini kullandı