Ekmeğe zam yapmak için ‘maliyetimiz çok’ diyerek her türlü gramaj ve fiyat oyununu devreye sokan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, konu hijyen olunca sınıfı geçemedi. Korkmaz’ın sahibi olduğu İspir Ekmek Fırını’ndan satın aldığı ekmekten hem saç hem de iplik parçası çıkan tüketici, Alo 174 Gıda Hattı’na şikayette bulundu. Fırınların temizlik açısından denetlenmesi gerektiğine dikkati çeken tepkili vatandaş, Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, ‘Yediğimiz bir ekmek var, onu da sağlıksız mı yiyelim!’ diyerek yaşadığı mide bulandıran olaya ses yükseltti.

Düzce’deki fırınlarda geçtiğimiz cumartesi gününden itibaren daha önce 220 gramı 7.5 TL’den satılan tekli ekmek, gramajı 210 grama düşürülerek 8 TL’den raflardaki yerini aldı.

KORKMAZ’IN ZAMMA BAHANESİ ÇOK!

Söz konusu kararda imzası olan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, artan maliyetler karşısında esnafın zor durumda kaldığını, fiyat artışının kaçınılmaz hale geldiğini savunurken, bir kötü haberi daha duyurmuştu.

EKMEK ZAM VAR, TEMİZLİK VE HİJYEN YOK!

‘Kendimizi korumak zorundayız.’ diyerek henüz yeni 8 TL olan ekmeğin fiyatını yeni yılda 10 TL’ye çıkartacaklarını açıklayan Oda Başkanı Korkmaz, gelen tepkilere kulak tıkasa da bir vatandaşın yaşadığı mide bulandıran olay, ‘Fırıncı Korkmaz, ekmeğe zammın yanında bonusu da unutmadı!’ dedirtti.

VALİ ASLAN VE KEŞİR’DEN KUTLAMA MESAJI VALİ ASLAN VE KEŞİR’DEN KUTLAMA MESAJI

MİDE BULANDIRAN GÖRÜNTÜ

Düzce’de birçok şubesi bulunan İspir Ekmek Fırını’ndan ekmek alan tüketici, yemek için ikiye böldüğü ekmekten çıkan karşısında şok oldu.Whatsapp Image 2023 12 25 At 10.59.51

İSPİR EKMEK’İ ŞİKAYET ETTİ

Gördüğü manzara karşısında midesi bulansa da hemen eline cep telefonunu alarak, hem insan saçı hem de büyük bir iplik parçası çıkan ekmeği fotoğraflayan vatandaş, gerekli mercilere şikayette bulunmayı ihmal etmedi.E2F64451 Edb9 480D A119 F08C07604A1F

“YEDİĞİMİZ BİR EKMEK VAR ONU DA SAĞLIKSIZ MI YİYELİM!”

Fırınların acil denetlenmesi gerektiğini ortaya koyan gıda rezaletini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü İhbar Hattı’na da gönderen tepkili tüketici, yaptığı açıklamada, “İspir Ekmek’ten alınan ekmekten çıkan saç ve ip! İnsan sağlığı ile bu kadar oynanmaz. Yediğimiz bir ekmek var onu da sağlıksız mı yiyelim! Yayınlanmasını talep ediyorum konu ile ilgili Alo 174 Gıda Hattı’na da şikayetimi bildirdim.” ifadelerini kullandı.