banner851

banner955

2. EL OTOMOBİL FİYATLARI EL YAKIYOR…

Düzce’de Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan açık oto pazarları yeniden hizmet vermeye başladı. Öncü Haber ekibi, galericiler sitesinde Pazar günleri kurulan Açık Oto Pazarında vatandaşların nabzını tuttu. Vatandaşlar son 1 yıl içinde 2. El otomobil fiyatlarının tavan yaptığını söylediler.

Ekonomi 19.07.2020, 16:32 20.07.2020, 10:12
3449
2. EL OTOMOBİL FİYATLARI EL YAKIYOR…
banner1032

Düzce’de Yeni Tip Covid – 19 salgını sebebiyle aylardır kapalı olan ikinci el oto pazarı yeniden açıldı. Küçük Sanayi Sitesinde bulunan Galericiler Sitesinde kurulan Açık Oto Pazarına fazla rağbet olmazken, fiyatların yüksek olması dikkat çekti.

Birçok kişi pazarın açıldığından habersiz olduğundan pazara ilgi az oldu. Gelen vatandaşlar ise fiyatların yüksek olmasından dolayı arabalara bakmakla yetindi. Salgın sebebiyle sıfır araçların piyasada kalmaması, ikinci el araç fiyatlarını uçurdu. Salgın öncesi 70 bin TL olan bir aracın fiyatının bugün 100 bin TL olduğu görüldü. Pazara aracını satmaya getiren vatandaşlar, ikinci el piyasasında büyük bir yükseliş olduğunu belirttiler.

Araba almaya gelenler ise fiyatların çok yüksek olduğunu, bunun sebebinin de sıfır araç üretimi yapılmaması ve piyasada araç olmaması olduğunu söylediler. Vatandaşlar birkaç ay daha ikinci el fiyatlarının böyle gideceğini, sıfır araçların piyasa sürülmesiyle fiyatların düşüşe geçeğini ifade ettiler.

Yorumlar (10)
Murat 2 yıl önce
Madem geçen sene niye arttı Onu da araştırın nerde görülmüş 50000 tl araç 3 -5 ayda 80000 bin olduğu kimse müdahale etmiyor bu kazanca
SADE VATANDAŞ 2 yıl önce
TAMAMMEN HAYAL OLDU ARABA ALMAK BİSİKLETE DEVAM
SADE VATANDAŞ 2 yıl önce
EN GÜZELİ BİSİKLET
Vatandaş 2 yıl önce
Krediyle yüksek fiyata Alanlar satarken nasıl Bi zarar içinde olduklarını sıfır araçlar gelince krediler yükselince anlayacaklar 300 bindeki bir araca 80 bin vermek akıl işimi
Vatandas 2 yıl önce
Piyasa çok serbes oldu anlaşılan bu kadar aldanmayın bu paralara insan ev yapar neyin peşinden gittiğinizi bilmiyorsanız biraz hakkı olan fiyatları yazın iki aynı model araç biri hasarlı toplanmış biri orjinal aynı fiyatı çekiyorlar arada uçurumlar var kolay gelsin.
Kamil 2 yıl önce
Yılbaşından beri araç olmamasına rağmen sıfır araç fiyatları da çok yukseldi, 120 bin istenen araç 160-170 bin oldu, onun için sıfır araç arzı artsa bile 2.elde fiyat gerilemesine sınırlı küçük bir etkisi ya olur ya olmaz.
ertan demir 2 yıl önce
HÜKÜMETİN VERGİ,DOLAR KURU,KREDİYE DAYALI EKONOMİ POLİTİKASI BÖYLE GİTTİĞİ SÜRECE FİYATLARIN DÜŞECEĞİNİ BEKLEYENLER RÜYASINDA GÖRÜRLER.HER GEÇEN GÜN BİR ŞEY ALMAK DAHA DA ZORLAŞIYOR.
Vatandaş 2 yıl önce
Yükselmiş olan neyin fiyatı düştüki şimdiye kar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kapalı