banner851

banner955

2022’DE İŞ DÜNYASI ROTAYI DÜZCE’YE ÇEVİRDİ

Ankara ve İstanbul’un tam ortasında yer alan Düzce, 5 organize sanayi bölgesiyle pandemi sonrası ortaya çıkan yeni ekonomik dengelerde iş dünyasının gözde bölgelerinden biri haline geldi. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, 2022’de Düzce’nin de aralarında bulunduğu illerde yatırımlar gerçekleştireceklerini söyledi.

Ekonomi 10.02.2022, 11:30 10.02.2022, 18:01
2441

Yeni tip koronavirüs pandemisi her alanı olduğu gibi ekonomi ve sanayiyi de etkiledi. Büyük firmalar büyükşehirlere yatırım yapmak yerine diğer kentleri tercih eder hale geldi. Türkiye’nin iki büyük kenti Ankara ve İstanbul’un tam ortasında yer alan ve liman bölgesine de yakın olan Düzce, ortaya çıkan yeni ekonomik dengelerde iş dünyasının gözde bölgelerinden biri haline geldi.

Düzce yatırımcının gözdesi

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi için süreç devam ederken MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, 2022’de Düzce’nin de aralarında bulunduğu illerde yatırımlar gerçekleştireceklerini söyledi. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Yatırım Yılı ilan ettikleri 2022'de MÜSİAD üyelerinin 25 milyar liralık yatırım yapmasını ve 25 bin ek istihdam oluşturmasını beklediklerini söyledi.

Hedef büyükşehirlere göçü durdurmak

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, üyelerini Anadolu'ya yatırıma teşvik ettiklerini, orada iş gücü ve kiraların daha uygun maliyetli olduğunu, daha rahat personel bulunabildiğini söyledi. Büyükşehirlere göçü durdurmak ve tersine göç sağlamak istediklerini dile getiren Asmalı, bu kapsamda 2022'de Düzce, Adana, Afyonkarahisar, Balıkesir, Çanakkale, Mersin, Samsun, Karabük, İzmir ve Kayseri gibi illerde üyelerinin yatırımlarını hayata geçireceğini anlattı.

Her alanda yatırım

Asmalı, "Amacımız 81 ilde bu yatırım ağlarını organize ve koordine etmek. Bu yatırımlar gıda, otomotiv, tekstil, metal, ambalaj, enerji, inşaat sektörü gibi hemen hemen bütün sektörlerde olacak. Özellikle ithalatı ikame edecek ürünlerin üretilmesi noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu noktada üyelerimizi bir araya getirmeyi getirerek yatırımlar yapılmasını amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Firmaların yatırım iştahının sürdüğünü vurgulayan Asmalı, ancak şu anda enflasyonun büyük sorun teşkil ettiğinin ve bu rakamın bir an önce düşürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Öncü  Haber Merkezi / AA

Yorumlar (5)
Tahir 11 ay önce
Babasının hayrına gelmiyorlar bulmuşlar bedava irgatlari yükü bindiriyorlar
Duyarlı vatandaş 11 ay önce
Güzelim tarım arazileri yok edildi hala daha devam ediyor, sanayi bölgelerini çorak topraklara taşısanız da canım yeşillikleri artık katletmeseniz diyorum. Şu haliyle bile havası temizlenemiyor daha da artarsa hiç yaşanmaz buralarda
Yorumcu 11 ay önce
Ya ya tabi jesin oyledir
Şampiyon 11 ay önce
Yeter artık be …. yaşanmaz hale getirdiniz yeşil düzcemizi ….. Zehirli pis havayı solutturuyorsunuz….Buna Hiç bir elle tutulur çözüm eylem yok …. Bu da yatmezmiş gibi daha da zehirlemek ve kirletmek için çalışıyorsunuz….
Anıl 11 ay önce
Hedef büyükşehire göçü engelleyip göçü düzceye yönlendirmek.canım düzcemizin havasını suyunu ve doğasını mahvetmek.sanki ilk yapılan organize ful doluda 4.5.organizeyi yaptınız.inşAllah bu çaba sonuçlanmaz.
Yeni Sayımız