banner851

banner955

42 YATIRIMCI KAPIDA!

Sanayi yatırımlarından mahrum kalması nedeniyle bu alanda Akçakoca’yı "bitkisel hayattan kurtaracak" şeklinde lanse edilen projede sona gelindi. Yüzlerce Akçakocalı'ya iş kapısı açarak ekonomiyi kalkındıracak olan Akçakoca OSB'nin bu ay sonunda resmi olarak kurulacağı açıklandı. Akçakoca OSB'de fabrika kurmak için şimdiden 42 yatırımcı kapıda bekliyor.

Ekonomi 15.06.2017, 13:50 16.06.2017, 16:19
4191

Yargı engeli aşılan ve Pirinçlik bölgesinde kurulacak olan Akçakoca Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde mutlu sona yaklaşıldı. Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, yaklaşık 88.5 hektar alanı kapsayacak OSB hakkında son gelişmeleri paylaştı. Akçakoca Postası'na açıklamalarda bulunan Pazvant, göreve geldiği günden bu yana OSB için çalıştıklarını ve nihayet resmi olarak bir sonuca vardıkları söyledi.

"OSB kurulması işlemi önümüzdeki haftalarda bitmiş olacak" 
Pazvant, çalışmalarda gelinen noktaya ilişkin verdiği bilgilerde şöyle konuştu: "Organize sanayi bölgesi ile ilgili ÇED ve Sağlık Koruma Bandı çalışmalarımız vardı. Sağlık Koruma Bandı'nı 2 ay önce bitirmiştik. Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli işlemleri yaptırdık. ÇED sürecine geçmiştik. Geçen hafta sonu itibariyle ÇED’imiz çıktı. Bu ay sonuna doğru yazımız gelecek. ÇED yazısı ile bakanlığa başvuracağız. Mütevelli heyet kurulacak. OSB kurulması işlemi önümüzdeki haftalarda bitmiş olacak. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana yani 3. senenin sonunda meyveleri toplamaya başlayacağız.“ dedi.

42 tane niyet mektubu var
"Bu bizim için ayrı bir mutluluk." diyen Başkan Pazvant, açıklamasına şöyle devam etti: "İnşallah bu ay sonuna kadar resmi olarak OSB kuruluş işlemi gerçekleşmiş olacak. Niyet mektupları şu anda elimizde. İlk günden beri 42 tane niyet mektubu var. Yani kurulacak olan OSB içinde 42 tane irili ufaklı niyet mektubu var. Bu mektupların bir zorlayıcılığı yok. Mektubu verdi illa buradan alacaksın diye bir kural yok. Ama bizim ona da ihtiyacımız da yok. Hala başvurular geliyor. Akçakoca’nın sayılı iş adamlarından birisi de bir yer istedi. Yani bizim yerle ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Yerimiz yetmiyor zaten. Bizde devası sanayi olsun, her tarafı sanayi olsun isteniyoruz. Zaten de olmaz. Yerimiz belli.88.5 hektar yerimiz var. En verimli, en düzenli, Akçakoca’ya katkı sağlayacak, kollayacak iş adamlarına vermek istiyoruz. Mütevelli heyeti kurulacak. Kanunen atananlar olacak. Yani Akçakoca’nın yöneticileri bunun içerisinde olacak."

Haber: C. Üstüner

banner844
Yorumlar (8)
C 5 yıl önce
LAF DEYIL FALIYETE GECSIN YANLIZ AKCAKOCAMIZIN DENIZINI HAVASINI KIRLETMESIN PIS ATIKLARINI DENIZE DÖKMESINLER YETER
işci 5 yıl önce
bakalım görelim
Can . D 5 yıl önce
HAYIRLISI COKDAN OLMASI LAZIMDI
uykucu 5 yıl önce
HEY GİDİ ÇİLİMLİ OSB. ÇİLİMLİ ÇALIŞŞşşşşşIYOR
işadamı 5 yıl önce
çalıştırabileceğimiz nitelikli personel
Emrah atban 5 yıl önce
Metal işleri mezun uyum bende gelip çalışmak isterim sizlerle düzce merkezde otıruyorum
fabrikatör 5 yıl önce
yanınızda getireceksiniz.
mavi_sakal 5 yıl önce
Çilimli organize sanayi cilimlinin ileri gelenleri isim vermeye gerek yok cilimli sapagindan cilimli merkeze merkezden sarimeseye kadar ucuza arazi toplamak için sümenaltı mi yapıldı yoksa
Cilimli belediye başkandan açıklama bekliyoruz