banner851

banner955

81 İL VALİLİĞİNE YAZI GÖNDERİLDİ

Ticaret Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle marketlerdeki fiyatların hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak yerinde denetim ve uygulamalarla incelenmesi talep edildi.

Ekonomi 28.01.2019, 12:53 28.01.2019, 17:35
1670

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, marketlerdeki yüksek fiyatlarla ilgili "Önemli olan halkın bunu birinci derecede hissediyor olması. Biz de bununla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz. Esasında Hal Yasası'nın bir an önce devreye girip uygulanmasıyla bu sıkıntılarımızın çoğunu atlatacağız" dedi. Bakan Pekcan, geçen hafta 81 valiliğe yazı gönderdiklerine işaret ederek, hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile birlikte, yerinde uygulamalara ve denetimlere daha kapsamlı bir şekilde devam ettiklerini, sonuçları en kısa zamanda herkesin göreceğini bildirdi. Denetimlerinin devam ettiğini belirten Pekcan, bunları çok görünür kılmadıklarını ancak yapılan işin çok önemli olduğunu söyledi. 

Pekcan, geçen hafta 81 valiliğe yazı gönderdiklerine işaret ederek, hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile birlikte, yerinde uygulamalara ve denetimlere daha kapsamlı bir şekilde devam ettiklerini, sonuçları en kısa zamanda herkesin göreceğini bildirdi.

Pekcan, zincir marketlerin piyasayı etkilediği iddialarına ilişkin de "Küçük esnafımız, bakkallarımız etkileniyor. Onların (zincir marketlerin) çok küçük nüfuslu, hane halkı sayısı çok az olan yerlerde dahi vücut göstermesi küçük esnafımızı tedirgin ediyor." dedi. (Kaynak: ulusal.com.tr)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (22)
Aziziyeli 4 yıl önce
Oy toplama taktiği ben işimi yapıyorum güya
Can . D 4 yıl önce
BU ZAMLARI YAPANLAR SANKI SONSUZAKADAR YASAYACAKLAR BE INSAF HALIKIMIZ UYANIK OLSUN ALMASINLAR TEZGAHDA CÜRÜSÜN
Can . D 4 yıl önce
MARKETLER FIYATLARA ASIRI ZAM YAPDI BEN BIRE BIR SAIDIM HERSEYE ZAM YAPDILAR HALADA DEVAM EDIYO HER MARKETDE AYNI CÜNKÜ MALI ÜRETEN FIRMA TEK ELDEN MARKETE UCUK FIYATLA VERIYO MARKET NE YAPIYO ODA BINDIRIYO ZAMMI DOLAR EUROYLA ALAKASI YOK MAL HAM MADDESI TÜRKIYEDE ÜRETILIYO AMA DOLAR COKDI YÜKSELDI ZAMMI BU DEVLET AF EDMICEK BUNLARIN TOPUNA CEZA
Ahmet 4 yıl önce
Dagmat hedefi yakaladik diyor ama marketteki raf fiyatlatini yakalayamiyor akp usta oldukca dahada batiyor garibanin cebindeki 3 kurusa dokunmayin zenginin vergilerini konturol edin
AZİZİYELİ 4 yıl önce
Güçlünüz yetiyorsa kendi adamlarının 8-10 liraya aldıkları FINDIĞI 50-60 liraya satanlarıda araştırın
Sevgi 4 yıl önce
Elektrik,su ve doğalgaz fiyatlarınıda denetleyecekler mi acaba? bunları kime şikayet edeceğiz?
pazarcı 4 yıl önce
Düzce Halindeki bir kaç tane toptancı esnafı, kaz yolar gibi gelen pazarcıları yolmaya çalışıyor. Fiyatlara %40-%60 oranında kar koyuyor. Sorarsan Belediye zabıtası kapıda fatura ve rusum kontrolü yapıyor. 1 tl domates faturası kesiliyor. gelen kamyonların hiç birine fatura kontrolü yapılmıyor. çok haksız kazanç var. Bir de hepsi artık marketcilik yapıyor. Belediyemiz hale yerli üretici dükkanları yapmalı Düzcede marul,biber yetişmiyor mu? çözüm kan emicileri sırtımızdan indirmede geçiyor.
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Hep dış güçler güçler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı az bulutlu