banner851

banner614

ALTINDA SERT DÜŞÜŞ

Suriye geriliminde savaşsız çözüm seçeneğinin ön plana çıkmasıyla birlikte uluslararası piyasalarda yaşanan hareketlilik altına da yansıdı. . Düzce Kuyumcular Derneği Başkanı Serkan Sezen altında düşüşün devam edeceğine dikkat çekerek altın alacakların biraz daha beklemesi önerisinde bulundu.

banner619
Ekonomi 13.09.2013, 18:11
216
ALTINDA SERT DÜŞÜŞ

Suriye geriliminin azalması ile birlikte petrol ve dolarla birlikte altın da düştü. Altın son 3 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Düzce Kuyumcularn Derneği Başkanı Serkan Sezen altının bu yılın son aylarında daha da düşeceğini belirterek altın alacakların biraz daha beklemesi tavsiyesinde bulundu.
Sezen, “8'nci ayın ortalarında 76-77 liradan seyreden altın 90-95'lere çıktı. Bu seviyelerde devam ederken Suriye'deki savaşın olmaması, dünyadaki ekonominin biraz rahatlaması ve altın rezervlerinin artması ile altın rahatladı. Bu fiyat 80-90'la arasında gelip gidecek. Altın 1. ve 12. aydan sonra biraz daha düşecek.Şuanda altın almaları ile çok fazla kar edeceklerini sanmıyorum.”dedi.

Son yıllarda altının yatırım aracı olmaktan çıktığına dikkat çeken Sezen, şöyle konuştu:

“ Son zamanlarda Altın daha çok yatırım değil takı amaçlı alınıyor. Kuyumculardan da bankalardan alınan altında çok fazla kar beklemesinler.bankalardan aldıkları altınları ana para korumalı yapsınlar. Özellikle bankalardan bunları istesinler.” 


Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)