banner851

banner614

ARICILAR YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Bolu’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arıcıların yeni sezonda verimli ürün alabilmesi için Arı Okulu açtı. Okulda arıcılara; arılardan alışılageldiği gibi sadece bal değil; polen, arı sütü ve propolis de elde edilmesi ve bunun yaygınlaştırılması gerektiği anlatıldı…

banner619
Ekonomi 04.02.2018, 13:55 04.02.2018, 19:22
566

Bolu’da arıcılar yeni sezonda arılardan daha fazla verim elde edebilmeleri için eğitime alındı. Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü tarafından verilen eğitimde arıcılara arılardan elde edilen balın yanında; polen, arı sütü ve propolis gibi yan ürünlerin de elde edilmesi gerektiği anlatıldı.

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından verilen eğitimle arıcılar yeni sezonda nasıl daha fazla ürün alabileceklerini öğrendi. Arı Okulu’nun; Ocak ayında açmış olduğu arıcılık kursuna ilgi ise yoğundu.  Eğitimde arının doğanın dengesinin sağlanmasındaki yeri ve öneminin yanı sıra arıdan elde edilmesi gereken yan ürünlerden de bahsedildi.

Alışılageldiği üzere arıdan alınan balın yanında yeni ürünler de elde edilmesinin yaygınlaştırılmasının hedeflendiği eğitimde; polen, arı sütü ve propolisin de kırsal kalkınmada etkin rol oynayacağı belirtildi.

Haber: A. SARI

banner844
Yorumlar (3)
Adnan 4 yıl önce
Arıcılık masa başında olmuyor. En iyi arıcılık yapılabilecek bölgelere fabrika kurarsınız sonra arıcılık yapın dersiniz. Ben de kendi ihtiyacım kadar yapıyorum. Siz ne yerseniz yiyin.
Magdur 4 yıl önce
Ah bide ari hirsizlari olmasa daha iyj olcak kac senelik emeklerimiz gidiyor meslek haline getirmisler herkesin arilarini caldilar gecensene kimse yakalanmadi nolcak boyle polis amca
YIĞILCALI 4 yıl önce
BİZDE SAHADA DAHA VERİMLİ OLMAK İÇİN SEZONUN AÇILMASINI BEKLİYORUZ.KAĞIT ÜZERİNDE EĞİTİMLERİMİZ TAMAM.