banner851

banner955

ATM'DEN PARA ÇEKECEKLER DİKKAT!

ATM'lerden farklı bankı kartı ile para çekme işlemlerinde alınan fahiş komisyon ücretlerine düzenleme getirildi. BDDK'dan yapılan açıklamada artık ortak ATM'lerden farklı kartlar ile 100 liralık para çekiminde alınabilecek komisyon ücretinin 2 lira 30 kuruş ile sınırlandırıldığı belirtildi.

Ekonomi 24.02.2018, 11:21 25.02.2018, 12:41
6207

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK) Finansal Tüketici İlişkileri Daire Başkanı Ahmet Yılmaz, ortak ATM’lerden para çekenlerden alınan ücretlerin çok yükselmesi üzerine sınırlama getirdiklerine dikkat çekti.

GELİR KAPISI HALİNE GETİRENLER VAR!
Yeni Şafak'ın haberine göre Yılmaz “Ortak ATM’de alınan ücreti abartıp bunu gelir kapısı haline getiren bankalar var” diye uyardı.

100 LİRAYA 10 LİRA
Ortak ATM’lerin yaygınlaştırıldığını dile getiren Yılmaz, “Herhangi bir ATM’den 100 lira çekmek istediğinizde bunun komisyonu veya bankanın aldığı ücretle birlikte vatandaş yaklaşık 8-10 liralık ücret ödemek zorunda kalıyordu” dedi.

2 LİRA 30 KURUŞ SINIRI
Aralık ayında bir düzenleme yaptıklarını böylece de 100 liralık para çekiminde alınabilecek ücreti 2 lira 30 kuruşa kadar sınırladıklarını, söyleyen Yılmaz, bundan sonra azami alınabilecek ücretin 2 lira 30 kuruş olacağını belirtti. (Kaynak: Hürriyet)

Yorumlar (5)
X-ray 5 yıl önce
Kimse vatandasin odeme gucu ile dalga gecemez! Derhal eski sisteme geri donulmelidir.
Memet 5 yıl önce
Para çekme işlemlerini kendi Bankamız makinesinden yapalım.kuzu kuzu indirirler.aslında ipin ucu bizde ama farkında değiliz.
düzceli 5 yıl önce
ben farklı banka kartı ile ortak atm den 300 tl cekmek istedim 16 tl kesmek istediler yazıktır alın teri verip kazanılan para okadar cok istemek saçma bu sistem iyi olmuş
reisçi izzet 5 yıl önce
yazıklar olsun, bu chp zihniyetinin etkileri hala silinmedi. bıkmadınız vatandaşın cepindeki paraya dadanmaktan. iyki bizim partimiz varda cebimize girdi yüz lira
vatandaş 5 yıl önce
yasal tefeci soyguncu bankalar
27
parçalı az bulutlu