banner851

banner614

AYNI KULVARDA YARIŞIYORUZ AMA…

banner619

Yeni teşvik yasasının açıklanması ve Bolu’nun 2. Bölgede yer alması ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semerciğlu, gelişmişlik konusunda ilk sıralarda olan Bolu’ya hiç yatırım yapılmazken nasıl zengin göründüğünü anlamadığını söyleyerek, “ Aynı kulvarda yarışıyoruz, kulvarlarımızda bir fark yok, ama komşumuz Düzce 4. Bölgede.” Dedi.

banner846
Ekonomi 07.04.2012, 16:09
241
AYNI KULVARDA YARIŞIYORUZ  AMA…
banner844

Hiç yatırım yokken nasıl zengin görünüyoruz?
Yeni teşvik yasasının iyi incelenmesi ve takip edilmesi gerektiğini vurgulayan Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu, “ Bolu anlamadığım bir şekilde zengin görünüyor. Zengin olmamızın nedenlerini zaten anlayamıyorum çünkü son 10 yıldır Bolu’da hiçbir yatırım yok. Yatırım olmadan eski firmalarımızı burada çıkarmaya devam ediyorlar ama bunların hepsi güçlü firmalar ondan dolayı herhalde biz bu teşviki kaybediyoruz. Burada belli bir grup gerçekten o kadar zengin değil. Bolu’da da belli bir yatırıma ihtiyaç var. Bilhassa turizm alanında çok büyük ihtiyaç var.” Dedi.

Önceki teşvik sisteminden de Bolu’nun yararlanamadığını hatırlatan Semercioğlu, “ Bolu 2. grup bölge olmuş, kalkınma ajansında üye olan Sakarya, Yalova ve Bolu 2. bölge; Kocaeli birinci bölge; Düzce 4. bölge. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Üstelik Düzce bizim komşumuz, aynı şartlarda aynı kulvarda yarışıyoruz, kulvarlarımızda bir fark yok. Ayrıca en yakın komşumuz daha var. Zonguldak ve Karabük. Onlar da 3. bölge. Ben isterdim ki en azından 3 veya 4. bölge olalım. Çünkü Bolu’nun yatırımcısına baktığınız zaman son yıllarda Bolu’da çok önemli bir teşvik olsaydı da her taraf yatırımcı dolsaydı bir şey demezdim. Ama şuan ki Organizemizi dahi dolduramadık, Gerede Organizemiz boş, Yeniçağ Organizesi yeni oluşuyor, boş… Bunlara yatırımcı öncelikle rekabet edebileceği yerlerde yatırım yapıyor.” Şeklinde konuştu.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)