banner851

banner955

BAKAN DÖNMEZ NET TARİH VERDİ…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının 2023 mart ayına kadar sisteme bağlanacağını söyledi.

Ekonomi 12.03.2022, 14:45
3337
BAKAN DÖNMEZ NET TARİH VERDİ…
banner1032

Enerjide büyük oranda dışa bağımlı olan Türkiye için ilk sevindiren haber 2020’nin ağustos ayında gelmişti. Karadeniz'de Sakarya Gaz Sahası'nda Tuna-1 Kuyusu'nda 320 milyar metreküplük doğalgaz keşfini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı.

Sonrasında bulunan yeni ortaya çıkan toplam 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin Filyos Limanı'ndan karaya çıkarılması için çalışmalar devam ederken ardından ulusal doğalgaz hattına bağlantısı gerçekleşecek.

Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacının önemli bir kısmına cevap verecek olan projede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, tarih verdi. Bakan Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın kullanımı için net tarih verdi. Bakan Dönmez, Karadeniz gazının 2023 mart ayına kadar sisteme bağlanacağını söyledi.

"KARADENİZ DOĞAL GAZI 2023'TE BAĞLANACAK"

Karadeniz'deki doğal gazla ilgili çok merak edilen soruya yanıt veren Bakan Dönmez, "4. gemiyi Güney Kore'den aldık. Birbirine özellikleri açısından yakın olmasının daha iyi. Ekibimizin kullanma kabiliyeti gelişir hem de yedek parça açısından rahat edersiniz. Yeni gemi tamamen tam bağımsız bir çift kule. Mavi vatan diye isimlendirdiğimiz sularımızda çalışmaya hazır. Karadeniz doğal gazı 2023 Mart'ta sisteme bağlanacak. Bu gemimizin de nerede faaliyet göstereceğine gelince bakacağız" ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (9)
Uzmn. 7 ay önce
Onu cokdan satti katarliya
HE HE 7 ay önce
ÜNLÜ BİR ŞAİR İN LAFI VAR; YALANLAR AYNI, SES TONU FARKLI
Aa 7 ay önce
Seçimden hemen bir gün sonra bu gaz kullanılabilecek ev sevgili halkım.
MIGHTY 7 ay önce
Halay ekibini buraya alalım gaz çıkıyormuş
vatandaş 7 ay önce
sandıkta hezimeti engelleyemeyeceksiniz.akp gideceksiniz.merkez bankasını batırdınız.
cash81 7 ay önce
biraz fasulye yemen lazım
Madur 7 ay önce
Çok beklersin biz 2015 ten beri bekliyoruz sadece zamları gördük onlarda karşılığını sandıkta gani gani görecek
vatandaş 7 ay önce
bırakın boş lafları.seçimi kaybedeceğinizi anladınız.çıkacak çıkacak diye milleti oyalıyorsunuz.hani alaplı'da gaz bulundu dediniz sonra da hemen değil diyordunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı