banner851

banner614

BAKAN FAKIBABA AÇIKLADI

banner619

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kıyma etin kilogramını 29 lira ve kuşbaşı etin kilogramını 31 liradan satmayı taahhüt eden ve Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan zincir marketlere, Et ve Süt Kurumu tarafından dana karkas et satışı yapılacağını bildirdi.

banner846
Ekonomi 29.10.2017, 15:01 30.10.2017, 16:20
2386
banner844

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, market zincirlerde et satışı uygulaması ve üreticilerin yerli hayvanlarının satın alınması konularında açıklama yaptı.

Bakan Fakıbaba, vatandaşların et ihtiyaçlarını ucuz ve uygun fiyatla karşılayabilmesi için uzun süredir yoğun bir tempo ile çalıştıklarını vurgulayarak, yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu çalışmalarımızı sonuçlandırma aşamasına getirdik. Bu kapsamda öncelikli hedefimiz, en geniş tüketici kitlesine ulaşmaktır. Bu maksatla Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan ulusal market zincirlerinde en ucuz ve en uygun fiyatla kıyma ve kuşbaşı et satışı yapılmasını hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirmek üzere kıyma etin kilosunu 29 TL ve kuşbaşı etin kilosunu 31 TL’den satmayı taahhüt eden ve Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan zincir marketlere Et ve Süt Kurumumuz tarafından dana karkas et satışı yapılacaktır."

Besicilerden kilosu 25 TL’den satın alınacak

Vatandaşların et ihtiyaçlarını ucuz ve uygun fiyatla karşılaması için bu çalışmaları yaparken yerli hayvan yetiştiriciliği yapan besicileri de koruyaklarını vurgulayan Fakıbaba, "Bu doğrultuda besicilerimizin yerli hayvanlarını, Et ve Süt Kurumu'muzda kesilmesi kaydıyla kilosunu 25 TL’den satın alacağız. Bakanlık olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızdaki amacımız, hem tüketiciyi hem de üreticiyi mağdur etmeyecek bir yapı oluşturmaktır. Tüketicilerimize uygun fiyattan et temin edilmesi ve hayvan üreticilerimizin de imkânlarının geliştirilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (3)
10 gün oldu 4 yıl önce
Bakan bey ''Bir hafta sonra ucuz et yiyeceğiz'' diyeli 12 gün oldu. Biz de bir umut bir mutluluk değme gitsin. Fındıkta yediğimiz kazık yetmedi. Biraz daha devammm.
Tüketici 4 yıl önce
Yormayın kafanızı en fazla 2 gün konuşulur sonra unutulur. Gene eski fiyatlara dönülür. Kalıcı çözüm olmadığı sürece günlük politikalarlar fiyat asla düşmez...
MarketCi 4 yıl önce
Zincir olmayan yerlere satış yapmayıp Nasıl düşürülecek fiyat bakan bey