banner851

banner955

BAKANIN SÖZLERİ EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERİ HEYECANLANDIRDI

Ekonomik bunalım ortamında artan konut fiyatlarına karşılık ayağını yorganına göre uzata vatandaşların tercihi TOKİ konutları oldu. Beyciler Mahallesi’nde orta gelirliler için inşa edilecek projede 101 konut için yapılan çekilişe tam 3 bin 890 kişi katılmıştı. Ev sahibi olma hayallerini ikinci bir bahara bırakan ve yeni projeleri bekleyenlere müjdeli haber geldi.

Ekonomi 14.04.2022, 10:50 14.04.2022, 13:53
2685

Türkiye genelinde hayata geçirdiği çok sayıda sosyal konut projesi ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Düzce’de Beyciler Mahallesi’nde orta gelirliler için inşa edilecek projesine rekor başvuru gelmişti.

101 KONUTA 3 BİN 890 BAŞVURU GELMİŞTİ

101 konut için toplamda 3 bin 890 kişi başvururken kura çekiminde ekranda ismini gören büyük sevinç yaşamı,  ev hayali kuran ancak kurada çıkmayan Düzceliler ise umutlarını başka bahara bırakmıştı.

BAKANDAN HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

Ev sahibi olmak isteyen ancak Son dönemde yüksek enflasyonun vurduğu inşaat sektöründe artan konut maliyetlerine karşı TOKİ’nin daha fazla konut üretmesini isteyen vatandaşların beklediği müjde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi.

81 İLDE SOSYAL KONUT HAMLESİ

Bit televizyon programına katılan Bakan Kurum 2021 yılında satılan konutların yüzde 14'ünün TOKİ'nin ürettiği konut olduğuna dikkat çekerek, “TOKİ'yle yakın zamanda yine bir sosyal konut hamlesini 81 ilimizde yapacağız. Bir de kentsel dönüşüm konutları yapıyoruz. Bu muafiyetlerle birlikte deprem riskini kontrol edecek adımlar atmayı planlıyoruz.” dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ MÜJDEYİ BİZZAT VERECEK"

Her kentte TOKİ projesi çalışması olduğunu ve 2 ay sonra açıklamanın devletin zirvesinden geleceğini belirten Kurum, “TOKİ olarak konut açığına yönelik yeni projelerin hazırlığı içendeyiz. Bu konuda Haziran ayında 81 ilimizde TOKİ projelerine ilişkin müjdemiz olacak. Bu açıklamayı da Sayın Cumhurbaşkanımız yapacak.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (1)
serkan 9 ay önce
zaten en büyük sorunlardan biride konut sorunu.şu an ilçemiz çilimlide belediye bir toki projesi açsa yemin ederim iki ayda 500 kişilik kontenjan dolar.ilçede kiralık ev yok.ev sorunu çok büyük ilçede.buradan başkan beyede bir çağrımız olsun.
Yeni Sayımız