banner851

banner955

BENZİN VE LPG’YE BÜYÜK ZAM GELİYOR!

Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle akaryakıta bir zam daha geliyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, benzinin litresine 1 lira 68 kuruş, LPG'ye ise 40 kuruş zam gelecek. Fiyat artışının ardından benzinin litresi 23 lira sınırına dayanacak, LPG ise 11 lira 50 kuruşun üzerine çıkacak.

Ekonomi 16.05.2022, 10:55 16.05.2022, 11:20
5137
BENZİN VE LPG’YE BÜYÜK ZAM GELİYOR!

Brent petrolün varil fiyatındaki dalgalanma ve döviz kurunun etkisiyle akaryakıt fiyatları sürekli değişkenlik göstermeye devam ediyor. Piyasadaki bu oynaklık pompaya zam ya da indirim olarak yansıyor. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre; LPG'ye 40 kuruş, benzine ise 1 lira 68 kuruş zam bekleniyor.

BENZİN 23 LİRA SINIRINA DAYANACAK

Bu hafta içi gerçekleşmesi planlanan zamla benzinin litresi 23 lira sınırına dayanacak, LPG ise 11 liranın üzerine çıkacak.

BENZİN VE LPG'NİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın ardından Düzce’de 21 lira 19 kuruştan kuruştan satılan benzinin litresi 22 lira 76 kuruş olacak. LPG'nin litresi ise yine Düzce’de 10 lira 93 kuruştan 11 lira 60 kuruşa yükselecek.

EPGİS FİYAT PAYLAŞIMI YAPMIYOR

Akaryakıttaki fiyat değişimlerini resmi olarak açıklayan EPGİS, EPDK'nın suç duyurusunda bulunması nedeniyle sosyal medya hesabından zam ve indirim açıklamalarını durdurdu. Bu nedenle güncel fiyat değişimini açıklayan bir kurum kalmadı.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Yorumlar (7)
Vatandaş 7 ay önce
Uçuyoruz.Akp ye oylara devam.Kılıçdaroğlu 20yıldır hükümette.Bu sefer Akp hükümet olsun.
Madur 7 ay önce
A k p nin en güzel yaptığı tek şey zam üstüne yine zam bakacaz seçimlerde bu zamların a k p ye ne kazandıracak yeter diyecekmi zamlara
GÖKHAN 7 ay önce
Halkını bu kadar soyan bır ıktıdar Cumhuriyet Tarıhınde görülmemiştir. Seçimlerde hangi yüzle dolasacaksınız bakalım
kartal 7 ay önce
hüllog deyin, gecin. akil bazen kullanilmayabiliyor iste degil mi sayin %60'lik akp hayrani düzceli?
düzce li 7 ay önce
en büyük türkiye başka büyük yok
Düzceli Vatandaş 7 ay önce
Olsun sıkıntı yok 2023 te her şey düzelebilir
lpg 7 ay önce
LPG ye yakınlarda 1 TL indirim gelmişti. Şimdi 40 kuruş zam yapılacak. Büyük bir zam değil.
Yeni Sayımız