banner851

banner614

BEREKETİ YIL BOYU SÜRECEK

Türk Kızılayı Düzce Şube Başkanı Kemal Demir, bu yıl da vekaleten kurban kesme kampanyasına devam edeceklerini söyledi. ‘’Kurban bereketi yıl boyu sürsün’’ sloganını esas aldıklarını belirten Demir, kurban etlerinden elde edilecek kavurmaların, konserve haline getirilerek, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.

banner619
Ekonomi 24.09.2013, 14:06
229
BEREKETİ YIL BOYU SÜRECEK

2006 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında hayırseverlere ‘’Kurban bereketi yıl boyu sürsün’’ sloganıyla sesleniyor. Türk Kızılayı’ nın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2013 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil yıl boyu ete kavuşacak.

AMACINA UYGUN KURALINA UYGUN

Konuyla ilgili açıklama yapan Kızılay Düzce Şube başkanı Kemal Demir, “Türk Kızılayı’ nın ‘’Kurban’ da Kızılay Modeli’’ sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’ nun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’ nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veteriner ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Türk Kızılayı Düzce Şubesi de Genel Merkez tarafından gönderilen kavurma konservelerini, kendi bölgesinde tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine, yılın belirli dönemlerinde gerçekleştireceği dağıtımlarla ulaştıracak.” dedi.

Demir ayrıca Bu yıl düzenlenecek kampanyada vatandaşların yurt içinde Et ve Süt Kurumu Kombinalarında Kurban kesimlerini yaptırabileceği gibi, yurt dışında da Afrika, Asya ve Balkan ülkelerinde kurban kesim vecibelerini yerine getirtebileceklerini dile getirdi.

168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ

Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen hayırseverlerin Bankalarındaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılay’ı Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve Kızılay’ın internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekleri belirtti.

Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)