banner851

banner955

BİNLERCE DÜZCELİ BU HABERİ BEKLİYOR

Düzce’de binlerce vatandaş yılbaşında asgari ücrete yapılacak maaş zammını merak ederken AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı canlı yayından heyecan yaratan ifadeler kullandı. Kurtulmuş, "İnşallah asgari ücrette vatandaşımızı mutlu edecek, alım gücünü artıracak bir gelişme yaşanacak" diye konuştu.

Ekonomi 06.11.2022, 16:00
2774
BİNLERCE DÜZCELİ BU HABERİ BEKLİYOR

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı bir programda gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Ekonomiye ilişkin de açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, asgari ücret, EYT ve sosyal konut projelerine ilişkin bilgiler verdi.

"ALIM GÜCÜNÜ ARTIRACAK GELİŞME YAŞANACAK"

Ekonomiye dair mesajlar veren Kurtulmuş, "Şüphesiz ekonomideki gelişmeleri defaatle konuştuk. Seçimdeki birinci madde ekonomi! Ancak vatandaşımız şunu da gördü. Ekonomide içsel faktörlerden çok pandemi, savaşlar dolayısıyla mal ve hizmetlerdeki artış yaşandı. İnşallah asgari ücrette vatandaşımızı mutlu edecek, alım gücünü artıracak bir gelişme yaşanacak. TOKİ'nin sosyal konut projesini tam da konut projesi olmasının yanında sosyal bir projedir. Seçim dönemine daha düşük bir enflasyonla gidilmesi hedefleniyor." dedi.

EYT'DEKİ ÇALIŞMALAR

Kurtulmuş EYT ile ilgili de "Milletin gündeminde olup da AK Parti'nin masasında olmayan hiç bir şey yoktur. Biz rasyonel bir şekilde, vatandaşın taleplerini değerlendiriyoruz. EYT'yi de Çalışma Bakanımız açıklayacaktır. Olmayacak duaya âmin demeyiz. Mali disiplin konusunda disiplini korumaya devam ediyoruz. Kopenhag kriterlerinin altında tutmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
Szr 1 ay önce
Mümkünse asgari ücrete zam yapmayın 3 kuruş zam yapıyonuz A dan Z ye herşeye zam geliyo
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 1 ay önce
Ak parti yöneticileri için Harun olmaya gelip Karun oldular diyen biri vardı ne oldu o vatandaşa bilen varmı?
Madur 1 ay önce
Çok basit siz milletin çekilisiniz onlar asıl en az sizden fazla almaları lazım
Madur 1 ay önce
Çok basit adamsalar askariücretli millete bence millet vekili ücretlerini geçmeli asıl eyer milletse itirazı olan sürünsün birde taraf tutmayın yayınlayın
Yeni Sayımız