banner851

banner614

BİR ZAM DAHA…

Haziran ayında çaya yüzde 15 zam yapan ÇAYKUR, kuru çay fiyatına yüzde 15 daha zam daha yaptı. Fiyat artışı bugünden itibaren geçerli olacak.

banner619
Ekonomi 20.08.2019, 15:05 21.08.2019, 18:23
9332
BİR ZAM DAHA…

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) kuru çay fiyatına yüzde 15 zam yaptı. Dünya Gazetesinde yer alan habere göre, yeni fiyatların bugünden itibaren geçerli olacağı öğrenildi.

Haziran'da yüzde 15 zam yapılmıştı

İki yılı aşkın süredir zam yapılmayan ve birinci sürgüne girerken yüzde 30-35 zam yapılması beklenen kuru çaya 25 Haziran tarihinde yüzde 15 zam yapılmıştı. ÇAYKUR, zamma gerekçe olarak işçi ve işletme maliyetlerindeki artışı göstermişti.

Öte yandan Çaykur, beyaz çayda yüzde 15 indirime gitti.

Yaş çay ödemeleri 26 ağustos'ta başlayacak

ÇAYKUR Genel Müdürü Vekili Yusuf Ziya Alim, Temmuz ayı yaş çay ödemelerinin 26-29 Ağustos tarihleri arasında üreticilerin banka hesaplarına yatırılacağını söyledi. (sondakika.com)

Yorumlar (15)
Bursalı 2 yıl önce
Size verdiğim oylar haram olsun
Vatandaş 2 yıl önce
Herkes kafasına göre zam yapıyor ne bir denetleyen var ne ilgilenen Allah sonumuz hayır etsin
düzce 2 yıl önce
reis sacim meydanlarında boşuna çay dağıtmıyordu, bedavaya verirmiydi sizce
hamidiyeli 2 yıl önce
insanlar, akp sayesinde kimyarger oldu,sahte içki yapmakta uzman oldu,kaçak sigara ,kaçak çay , hamd olsun büyüyoruz yeni türkiye
e.e. 2 yıl önce
ben beyaz çay içtiğim için beni ilgilendirmiyor
Ali Ekrem 2 yıl önce
Sigarayı, çayı ve alkolü bıraktım istediğiniz kadar zam yapın.
Hamidiyeli 2 yıl önce
Problem yok,hükümette %3 zaman teklifi ile gelir anlasirsiniz,akp secim meydanlarında dağıttığı çayın acisini yine halktan çıkarıyor bence problem yok ne guzel
Adore81 2 yıl önce
tekel olmaktan çıktı küresel sermaye piyasaya girdi kurumunda çay kalitesi dültü zam eniyi çay halâ biz de diyen zamcu kuruma inananlar içer artık ben zaten almıyodum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın