banner851

banner614

“BU ÜLKÜCÜ TERBİYEYE SIĞMAYAN BİR DAVRANIŞTIR”

banner619

MHP İl Başkanı Caboğlu ile DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı arasında yaşanan ve Düzce gündemine bomba gibi düşen karşılıklı açıklamalar, esnaf tabanına yansıdı. Esnaflar, kendilerini temsil eden odaların pandemi sürecinde esnafları yalnız bıraktıklarını savunarak, “Esnaf Odaları biz Esnafları gezerek durumumuzu sormadı. Sadece Devletimizin Polisi Zabıtası geliyor maske, temizlik, dezenfektan kontrolü yapıyor” dediler.

banner846
Ekonomi 28.03.2021, 17:30 28.03.2021, 17:20
1996
banner844

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalar nedeniyle zor bir sınavdan geçen esnafın durumu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna yaptığı “Esnaf Odası Başkanları gaflet uykusu içindeler” açıklaması, Düzce’de yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Caboğlu’nun bu açıklamasının ardından, 27 oda başkanını yanına alarak açıklama yapan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, aynı sertlikte Caboğlu’na cevap vermişti.

Caboğlu – Kayıkçı atışması Düzce’de yeni bir boyut kazanarak, esnaf tabanına yansıdı. Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzceli bazı esnaflar, özellikle pandemi döneminde hiçbir esnaf odası başkanının kendilerini ziyaret ederek, yanlarında yer almadıklarını ifade ettiler.

“Esnaf odaları için söylenen söze katılıyorum, MHP İl Başkanı çok doğru bir söz söylemiş. Esnaf odaları gerçekten gaflet uykusunda. Destek verir gibi görünüyorlar, ama bize verilen destek kısmi bir destek” diyen esnaflar, oda başkanlarına sert tepki gösterdiler.

Pandemi döneminde zor bir sınavdan geçen esnafların görüşleri şu şekilde:

“Esnaf Odaları pandemi sürecinde tam arkamızda durmadılar”

Suat Çap: Esnaf odalarıyla pek bir işimiz olmadı ama yanımızda olmaya çalışıyorlar. Bence onlarında bu soruna çözemediğini düşünüyorum. İlhami beyin kendisi de esnaf bu arada. İlhami Beyin kendi görüşü başına gelmiş bir olayı da anlatmış olabilir. Biz faizli kredi olarak destek aldık, ama bizim Esnaf odalarıyla pek işimiz olmadığı için, bir sorununu görmedik. Tam arkamızda durmadılar, ortada kalmayı tercih ettiler.    

“Hiçbir esnaf odası durumumuzu sormadı”

Bilge Kağan Ak: Düzce’ de Pandemi süresi boyunca Esnaf Odaları biz Esnafları gezerek durumumuzu sormadı. Sadece Devletimizin Polisi Zabıtası geliyor, maske, temizlik, dezenfektan kontrolü yapıyor. Esnaf odalarından hiç kimse Pandemi süresince gelen olmadı.

“Esnaf Odaları gerçekten gaflet uykusunda”

Osman Gemicioğlu: Üç yıldır Düzce’de işletmeciyim ama Pandemi nedeniyle ekonomiden dolayı sıkıntılar yaşıyoruz. Esnaf Odaları basında yanımızdaymış görüntüsü veriyor, fakat kendilerinden henüz bir şey görmedik. Esnaf odaları için söylenen söze katılıyorum çok doğru bir söz söylenmiş Esnaf odaları gaflet uykusunda, destek var gibi görünüyor ama bize verilen destek kısmi bir destek.

“Bu Ülkücü Terbiyeye sığmayan bir davranış”

Yasin Şerbetçi: Düzce de ayakkabıcı esnafıyım. Ben Esnaf Odalarının yaptığı açıklamaya farklı bir yönden bakıyorum. Aynı zamanda eski Ülkü Ocakları başkanıyım. Sayın Kayıkçının Milliyetçi Hareket Partisi makamını işaret ederek Ülkücülük dersi vermesini şahsen hiç yakıştıramadım. Kendisini çok iyi tanırım, zamanında o göreve gelirken çok mücadele ettik, ama şöyle düşünüyorum kendisini Ülkücü olarak gören bir kişinin mevcut İl Başkanına ülkücülük dersi vermesi Ülkücünün el feneri olan dokuz ışık prensibine ne kadar uzak olduğunun göstergesidir diyorum. Sayın Kayıkçı kendini Ülkücü olarak akdediyor ama Düzce de ki Ülkücülerin ve Milliyetçilerin İl Başkanı ve Makamına da Ülkücülük dersi vermeye kalkıyor. Bu Ülkücü terbiyeye sığmayan bir davranıştır. Çok sığ bir demeçte bulunmuştur kendisine yakıştıramadım.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Esnaf Ali 4 ay önce
Rizkiniz daraldikca dalacak yer ariyorsunuz. Esnaf odadini gelip duzceye ozel kayikcimi kurdu. O olmasa baskasi olacak baskan. Adam maas almiyor gelen catir cutur maasida yiyecek. Sizde agzinizi acip bakacaksiniz. 3 kurusluk mali 20 tp ye satan duzce esnafi ac gozlulukten musterileri sehir disina kaciran sensin. Baskan sana ne yapsin.
ertan demir 4 ay önce
bu ülke de esnaf odaları ne iş yapar hiç bir işe yaramazlar hiç bir zaman esnafın yanın da olmadılar olmayacaklar odalar para kaynağıdır.bütün esnaf odaları kapatılmalıdır.
Hahaha 4 ay önce
Kayıkçı çık esnaf ile görüş bakalım