banner851

banner614

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

2022 yılının ilk Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan memura ocak zammının yüzde 7.5 olduğunu belirtti. Memura zam enflasyon farkıyla oran yüzde 30.5 oldu. Cumhurbaşkanı ayrıca en düşük emekli maaşının 2 bin 500 lira olacağını aktardı.

Ekonomi 03.01.2022, 20:13
3505
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) aralık ayı enflasyon verileri ile birlikte ocak ayında maaşlara yapılacak en düşük zam oranı belli olmuştu. Buna göre memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına en az yüzde 27.47, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 25.47 oranında zam oranı netleşmişti.

ZAMLARDA SON SÖZÜ ERDOĞAN SÖYLEDİ

Asgari ücrete yapılan yüzde 50 oranındaki zammın ardından memur ve emeklilerin bu oranın üstüne eklenecek refah payı beklentisinin ardından gözler devletin zirvesine çevrildi. Bu beklenti gerçekleşti ve memur ile emekli maaşlarına yapılacak zam maaşlara yapılacak zamla ilgili son sözü Kabine Toplantısı’nın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söyledi.

MEMURA EK YÜZDE 2.5 ZAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memura ek yüzde 2.5 zam kararı aldıklarını “Memurların yüzde 5'lik artışını yüzde 7.5 olarak uygulama kararı aldık. Böylece memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30.5'a çıkardık.” sözleriyle duyurdu.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 2 BİN 500 TL

Emekliler için genel bir ek zam kararı alınmasa da müjde 2 bin 500 TL altı emekli maaşı alanlar için geldi. Erdoğan, “Aylık geliri 1500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz.” dedi.

ENFLASYONLA MÜCADELE MESAJI

Son 20 yılın en yüksek enflasyon rakamının gerçekleşmesiyle ilgili de net mesaj veren Erdoğan, “Enflasyonu en kısa sürede tek haneye düşürmekte kararlıyız. Döviz kurundaki köpüğü aldığımızda nasıl daha gerçekçi bir tablo önümüze çıktıysa, enflasyonda da bunu yapacağız.” dedi.

KÖMÜR YARDIMI YERİNE DOĞAL GAZ DESTEĞİ

Elektriğe yüzde 50 ile yüzde 130, doğalgaza yüzde 25 ve akaryakıta gelen diğer zamlara ilişkin de dünya genelindeki fiyat artışlarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşa verilen kömür yardımının doğal gaz desteği olarak da verilebileceğinin altını çizmek istiyorum.” diye konuştu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
MAHALLELİ 2 hafta önce
memura tam fiyaskoooo....sendika istifaaaaa....Sağlık bakanı istifaaaaaaaa...
MEMUR 2 hafta önce
SENDIKALAR..INSAN GURURU.BEYNİ İLE OYNAYANLAR SIZI ALLAHA HAVALE EDİYORUM..IMAM MAAŞI DR DAN FAZLA HELALLL..ŞİMDİ BİRDE HAİN OLURUZ ELEŞTİRDİK DİYE..HAKKIM HARAM OLSUN ..AKP VE MEMUR SEN
Hüsnü 2 hafta önce
Alırsın emekliden mamayı
Memurum 2 hafta önce
Güzel her şeye %200 zam memura 30.5 ne güzel
-1
hafif kar yağışlı