banner851

banner955

DEVLETİN ZİRVESİNDEN FAHİŞ FİYAT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemdeki zamlarla ilgili sorunun küresel olduğunu belirten Erdoğan, “Fiyatlaması küresel düzeyde yapılan ürünlerdeki fahiş artışların içeriye sınırlı düzeyde yansıtarak vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösteriyoruz.” dedi. Fırsatçılara da göz açtırılmayacağının altını çizen Erdoğan, “Yaşanan istisnai durumu yüksek kâr hırsıyla milletimizin mağduriyetine yol açan fırsatçıları yakından takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ekonomi 12.10.2021, 11:12
932
DEVLETİN ZİRVESİNDEN FAHİŞ FİYAT AÇIKLAMASI
banner986

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, konuşmasının önemli bir bölümünü son dönemde ardı artası kesilmeyen zamlar oluşturdu.

Yeni tip koronavirüs salgınından dünya temizlenmeden mücadelenin bitmeyeceğini belirten Erdoğan, “Sağlık tedbirlerine riayet etmeyi bir süre daha sürdürmek istiyoruz. Vatandaşlarımızı aşılarını bir an önce olmaya veya tamamlamaya davet ediyoruz. Üniversite öğrencilerimizden yükseköğretim kurumlarındaki sosyal alanlarda ve toplu taşımada tedbirlere azami dikkat etmelerini diliyoruz. Dünya bu virüsten temizlenmeden iş bitti diyemeyiz. Sağlık sistemini ayakta tutma yanında ekonomi, eğitim, sosyal hayatta geldiğimiz olumlu seviyeyi korumak ve daha ileriye taşımak için buna mecburuz. Kontrolü elden kaçırmadan vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak tedbirleri uygulayacağız. İhtiyatlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

‘Dünyada kıtlık var’

Dünyada enerji ve gıdada kıtlık yaşandığını söyleyen Erdoğan, “Dünyada enerji başta olmak üzere emtia ve gıda fiyatlarında fahiş yükselişlerin yaşanmasıyla ciddi bir kıtlıkla karşı karşıyadır. Fiyatlaması küresel düzeyde yapılan ürünlerdeki fahiş artışların içeriye sınırlı düzeyde yansıtarak vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Fiyat artışlarından dolayı sıkıntıya düşen çalışanlarımızı ve üreticilerimizi korumak için her türlü tedbiri alıyoruz. Kamu işçileri ve devlet memurlarında yaptığımız yüksek artışlar bunun ifadesidir. Özel sektörün de kendi çalışanları kendi çalışanları koruyacak ve koruyacak anlayışı ortaya koyacağına inanıyorum.” diye konuştu.

‘Fırsatçıları yakından takip ediyoruz’

Fırsatçılarla mücadelenin de aralıksız süreceğinin mesajını veren Erdoğan, “Yaşanan istisnai durumu yüksek kâr hırsıyla milletimizin mağduriyetine yol açan fırsatçıları yakından takip ediyoruz. Bizim önceliğimiz milletimizin huzuru, güvenliği, refahı ve geleceğidir. Ekonomide aldığımız her yeni güzel haber geleceğimize daha umutla bakmamızı sağlıyor.” diye konuştu.

‘Türk ekonomisi günden güne güçlenecek’

Türkiye ekonomisinin günden güne daha da güçleneceğini belirten Erdoğan, “Birileri Türkiye'ye siyasi konularda yapamadığı diz çöktürme için saldırıyor olsa da kendi potansiyeli ve gücümüzün farkındayız. Tüm stratejilerimizi, imkânlarımızı bu doğrultuda sefer ettik. Hamdolsun adım adım neticesini almaya başladık. Türkiye ekonomik olarak her geçen gün çok daha güçlenecektir. Küçük bir kesimin güvenliği, refahı için asırlardır sömürülen, bölünen, parçalanan insanlar artık bu çarpık düzene isyan ediyor. Bu anlayışla Türkiye olarak Balkanlar'dan Kafkaslar'a, Afrika'dan Güney Asya'ya kadar mazlum, mağdur, hakkın ve hakikatin yanında yer alıyoruz. Bu onurlu ve ilkeli tavrın bir bedeli var. Milletimizle birlikte bu bedeli ödemekten kaçmadık, kaçmayız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (12)
Umutsuz DÜZCELİ 11 ay önce
Başkanım çok geç kaldınız fiyatlar ikiye katlandıktan sonra müdahele ettiniz halkltan uzaklaştınız şuan halkta farkedemediğiniz kadar geçim sıkıntısı var size bu gerçekleri gösterecek yeni kadrolarınızı oluşturun artık dizede güvenimiz kalmadı.
Düzcelii 11 ay önce
ekonomi 20 yıldır güçlenecek sanki 20 yıldır başkası yönetiyor ülkeyi çok basit bir matematik hesabı yaparsanız iktidara geldiklerinden beri her geçen gün alım günü düşüyor. Bumu iyiye giden ekonomi ?
Düzceli 11 ay önce
Süleyman Soylu da ülkenin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak ki bütün ülkeler bizi kıskanacak demişti, valla kıskanırlar. Yani asgari ücretlinin geçim imtihanını kıskanırlar helal olsun derler bu garibana, hayatta derler…(!)
düzceli 11 ay önce
tarımkredi koop gittim herşey ucuz gofret çikilota cips herşey ucuz elimdeki param arttı eve yağyoğurt almaya gerek yok sen çok yaşa
Madur 11 ay önce
En büyük fırsatçı kendileri akıllarına estikçe elektirik ,doğalgaz ve akaryakıta zam yapmasını biliyorlar köprü ve yollarda ayrı zam suç başkasında pöh bunu ancak aptallar yer
engin düzceli 11 ay önce
Çay, yağ, şeker gibi ürünleri yakında parası olanlarda alamayak, çünkü iç piyasa tükendi, iç kaynaklar bitti. bence bunlar iyi günlerimiz iyi
Köylü 11 ay önce
Çay icte kafan yerine gelsin söylediklerine sende inanmiyosun ama milletin agzina bal surmek icin yapiyosunuz
Yorumcu 11 ay önce
Kendiniz çalın kendiniz söyleyin.kimi kandırıyorsunuz ülke bitmis
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı