banner851

banner614

DÜZCE’DE BİR MARKA DOĞACAK

Düzce’deki brode sanayicileri markalaşma için güç birliği yapma kararı aldı. Bu doğrultuda Düzce TSO’da ikinci kez bir araya gelen sanayiciler, Düzce markası üretmek için yapılması gerekenleri ele aldı. Toplantıda bir konuşma yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin de yürütülen çalışmalara oda olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi.

banner619
Ekonomi 04.09.2018, 11:11 05.09.2018, 14:45
2471

Brode sanayicileri Ulusal Rekabeti Geliştirme Projesi (UR-GE) kümelenmesi başvurusu için bir kez daha Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya geldi.

Toplantıda bu proje ile neler kazanılabileceği konusunda proje danışmanı Serdar Demirbilek çeşitli bilgiler verdi. Özellikle ciddi döviz dalgalanmalarının yaşadığı bu günlerde bu projenin çok daha fazla önem kazandığı konusunun altı çizildi.

“Düzce’de ciddi bir güç ve potansiyel var”
Düzce Brode Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Tuncer, brode konusunda Düzce’nin ciddi bir güç ve potansiyeli olduğunu söyleyerek, bu gücün ancak birlikte hareket edildiği zaman başarılı sonuçlar verebileceğini vurguladı. Özellikle markalaşma konusunda birlikte bir Düzce markası üretmenin çok önemli hale geldiğini belirten Tuncer, dernek olarak Düzce’nin brode konusundaki makine parkını tespit etmeye çalıştıklarını, gücü bilinmesi açısından bu konunun çok önemli olduğunu ifade etti.

“Brode sektörüne önem veriyoruz”
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ise konuşmasında, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini, üretmeden ve ihraç etmeden yol alınmasının mümkün olmadığını ifade etti. Her türlü kümelenme hareketine oda olarak gereken desteği vereceklerinin altını çizen Şahin, “Brode sektörüne sahip olduğu homojenlik ve birlikte hareket etmeye en uygun sektör olduğu için öncelikle önem veriyoruz. UR-GE projelerine Ekonomi Bakanlığı yüzde 75 gibi çok büyük bir destek veriyor. Projenin ilk safhası olan İhtiyaç Analizi safhasında katılım yapacak üyelerimizin vermek zorunda olduğu yüzde 25’lik bölümün odamız tarafından karşılanması hususunu yönetim kurulu gündemine alacağız. Bu husus bile kümelenmeye verdiğimiz önemin bir göstergesidir.” dedi.

Yaklaşık 15 firma UR-GE projesine katılım yapacaklarını beyan etti ve başvuru evrakları imzalanmasına başlanıldı.Brode nedir?
Kâğıt, kumaş ya da deri üzerine makine ya da el ile yapılan kabartma şeklindeki işlemlere Brode adı veriliyor. Bu işlemler için genel olarak renkli iplikler, altın ya da gümüş tel, bunların dışında pamuk ipliği ya da ipek kullanılabiliyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (5)
Embrodery 3 yıl önce
Mehmet Tuncer beyin olduğu yerde mi gelişme olacak, Allah aşkına böyle hayallere kapılmayın.Fiyatları kaliteyi yerlere düşürün sonra da birlik kurun sizin yüzünüzden İstanbul da Düzce adını duymak istemiyorlar.
Faruk 3 yıl önce
Marka olmak için teknoloji lazım, kalite lazım, istikrar lazım, dünya pazarlarına var olmak lazım. Yani kısaca toplanıp toplanıp, marka olacağız demekle marka olmaz.
Duzceli 3 yıl önce
Sanayiden kim var acaba ? Sanayi mi kaldı?Heryer işçi çıkartıyor. Koca fabrikalar oldu küçük sanayi gibi.
Hasan AKÇA 3 yıl önce
Körler sağırlar birbirini ağırlar,
Anca konuşma yaparsınız öyle icraat yok...
Aa 3 yıl önce
Hikmet Keskin dün fındık fiyatı açıklayacaktı, haberlerde yer verebilir misiniz bu konuya? Hatırlatmakta fayda var...