banner851

banner614

DÜZCE'DE, UZEL ARAZİSİ BOŞTA..

banner619

Bavyeralı üretici BMW'nin, Türkiye'de bir tesis kurmak için kolları sıvadığı ve bunun için Sakarya bölgesinde incelemelerde bulunduğu bildiriliyor. Alman otomotiv devinin, öncelikle bir lojistik tesisi kurmayı hedeflediği, ilerleyen yıllarda da üretim tesisi kurmayı planladığı gelen bilgiler arasında.Oysa UZEL Holding'e ait Düzce'deki bin 32 dönüm arazi yıllardır boşta yatırım için bekletiliyor..

banner846
Ekonomi 21.08.2015, 12:52
5581
DÜZCE'DE, UZEL ARAZİSİ BOŞTA..
banner844

Alman otomotiv devi BMW'nin Türkiye'de tesis yapmak için harekete geçtiği ve bunun için Sakarya'da inceleme ve araştırmada bulunduğu bildiriliyor. Oysa Düzce'de  traktör fabrikası için alınmış bir çoğu sanayi imarlı olan bin 32 dönüm (1.032 dönüm) arazi yatırım için, fabrika kurumu için yıllardır boşa bekletiliyor..    

 

            SAKARYA'DA İNCELEME YAPIYORLAR

Bavyeralı üretici Alman otomotiv devlerinden BMW'nin Türkiye'de bir tesis yatırımı için harekete geçtiği ve bunun için öncelikle Sakarya bölgesinde incelemede bulunduğu bildiriliyor..Konuyla ilgili haber yaygın medyada haber konusu oldu..

Konuya yakın kaynakların anlattıklarına göre Alman üretici, Türkiye'ye yatırım konusunda araştırmalar yürütmeye başladı. Bu çerçevede BMW'den heyetlerin, Sakarya çevresinde incelemeler yaptığını ve üç kez ardı ardına Türkiye'ye geldiğini belirten kaynaklar, fizibilite çalışmaları için bazı danışman şirketlerle anlaştığını da ifade etti.

Sakarya ve civarında uygun arazileri gezdiği belirtilen BMW yetkililerinin, özellikle 650 dönümlük bir arazinin satın alınması konusunda ciddi müzakereler yürüttüğü bildiriliyor.
BMW'nin bu araziyi, öncelikle bir lojistik tesisi kurmak amacıyla düşündüğü, ancak uzun vadeli planının, bir montaj tesisine yönelik olduğu da, gelen bilgiler arasında yer alıyor.

            ALMANYA'DAN SAKARYA'YA ARSA PAZARLIĞI

BMW'nin Sakarya civarında incelemeler başlattığı hatta arsa pazarlıklarına başladığı yönündeki bilgilerin, bir süredir yan sanayi çevrelerinde de dolaştığı kaydedilirken, konunun, TAYSAD (Taşıt Araçları ve Yan Sanayicileri Derneği) öncülüğünde, yaklaşık bir ay önce Almanya'da yapılan toplantılarda da gündeme geldiği ortaya çıktı.

Nitekim TAYSAD yetkilileri, konuya ilişkin sorularımız üzerine, böyle bir girişimi kendilerinin de duyduklarını, hatta BMW yetkilileriyle görüşmede bunun gündeme de geldiğini, ancak firma temsilcilerinin herhangi bir yanıt vermek istemediklerini ifade ettiler.

            İKİNCİ ÇIKARMA

Türkiye'ye yönelik muhtemel BMW yatırımı, 2011 yılında da gündeme gelmişti.
BMW'nin yıllık hissedarlar toplantısında konuşan CEO Norbert Reithofer, Rusya,HindistanGüney Kore veya Türkiye'de bir üretim tesisi kurma konusunu ciddi şekilde düşündüklerini, bu ülkelerde potansiyelin yüksek olduğunu, şirketin de premium sınıfta daha ileri gitme niyeti olduğunu ifade etmişti.

BMW, 2009'da Rusya'da Kaliningrad tesisini hizmete açmıştı. BMW'nin son dönemlerdeki en ses getiren yatırımı ise Meksika'da 1 milyar dolara kuracağını açıkladığı tesisti.

2007 yılında da, Kanadalı Magna'nın MINI ve BMW modellerinin üretimi için Türkiye'de tesis kurmayı düşündüğünü de hatırlatmış olalım..

Haber;E.TAYHAN

Yorumlar (18)
LEVENT YARAN 3 yıl önce
DÜZCE 'nin halkı arsasına arazisine sahip çıkmalı, bu araziyi Düzce halkı çevre köyleri ve muhtarlıkları birleşerek büyükbaş/küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için kullanmalı. Lütfen Düzce Halkı toprağına, arazine sahip çık!
Alperen 6 yıl önce
Daha önce söyledim yine söylüyorum Düzceye Aziz yıldırım kadar kimse hizmet etmedi Büyüksün başkan
lokman 6 yıl önce
gelse bile çet raporu çut raporu derler kurdurmazlar buraya fabrika felan
FATİH 6 yıl önce
MENFAAT ÇEVRELERİNİN AĞZININSUYU AKIYORDUR.ACA NASİPLENE BİLİRMİYİZ DİYE .GİDİN TUTUN ADAMLARIN KOLUNDAN GETİRİN DÜZCEYE BİZDEYİN SİZE HERTÜRLÜ YADIMI VE DESTEĞİ VERECEYİZ DEYİN.KAÇIRMAYIN .DÜZCEMİN TARİHİ DEĞİŞSİN
Düzcespor 6 yıl önce
Aziz yıldırım beld başkanı olsaydı çoktan çağ atlamıştı düzce. Ama düzcespor başkanıyken de adama destek çıkmadı kimse. Düzceye aziz yıldırım gibi düzce sevdalıaı lazım. Fbdeki olaylarına karşıyım tabi. Onları savunmuyorum
kılıç 6 yıl önce
üzel arazisini bizim millet vekilleri bmw ye sunması ve karşılığında tek kuruş talep etmemesi lazım.
Semra yılmaz 6 yıl önce
Öncü Tv Haber merkezi olarak sizleri tebrik ediyorum. İyi yerden yakaladınız Ama Düzceyi taşıyacak siyasiler nerde?
Düzce 6 yıl önce
Düzce demek;Türkiyenin Çin''i demek.En ucuz insan gücü burada.Sıkıntı yok.Alayı gelsin..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı