banner851

banner955

“DÜZCE’DE ZİNCİR MERKETLER DENETLENMİYOR MU?”

Zincir marketlerdeki fahiş fiyatlara yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası denetimler sıklaştırılırken, Düzce’de bir vatandaş çektiği fotoğraf ile 'fiyat oyununu' ifşa etti. Duruma tepki gösteren vatandaş, Düzce’de marketlerin yeteri kadar denetlenmediğini öne sürdü.

Ekonomi 04.10.2021, 17:48
6524
“DÜZCE’DE ZİNCİR MERKETLER DENETLENMİYOR MU?”

Marketlerdeki fahiş fiyat uygulamalarından sonra, tüketicilerin yaşadığı problemlerden biri de gıda ürünlerinin reyonda farklı, kasada farklı fiyatta olması.Türkiye genelinde bazı zincir marketlerde fahiş fiyat uygulamaları son dönemde artış gösterdi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zincir marketlerin denetlenmesine yönelik yeni talimatlar verdi.

Ancak Düzce’de her köşe başında şubesi olan A 101 isimli zincir marketin fiyat oyununu Düzceli bir vatandaş ortaya çıkardı. Koçyazı Mahallesinde şubesi bulunan bir markete giden E.D isimli vatandaş, rafta 10 lira 90 kuruş yazılı ürünü alarak kasaya gitti. Kasaya geldiğinde ise görevli kasiyer, ürünün 12 lira 90 kuruş olduğunu söyledi.

Rafta fiyatın farklı olduğunu söyleyen E.D ile kasiyer arasında kısa süreli tartışmanın yaşanması üzerine, müşteriye 2 lirası geri verildi.

Konu ile ilgili şikâyetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına yapan E.D ‘Düzce’de zincir marketlerin yeteri kadar denetlenmiyor mu?’ diye sorguladı. Aldığı ürünün raf fiyatı ile kasadaki fiyatının ayrı olduğunu dile getiren vatandaş, Düzceli yetkilileri göreve davet ederek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyat uygulayan zincir marketler için çalışma başlatmıştı. Ancak bu denetimler Düzce’de yapılmıyor mu? Bugün Koçyazı Mahallesinde bulunan üç harfli A 101 isimli markete gittim. Rafta fiyatı 10 lira 90 kuruşa satılan ürünü aldım. Kasaya geldiğimde ise, kasiyer bana ürünün 12 lira 90 kuruş olduğunu söyledi. Ben bu durumda ürünü teslim etmeyeceğimi, raftaki ürünün fiyatı ne ise kasada da aynı fiyatın geçerli olduğunu söyledim, biraz tartıştıktan sonra kasiyer bana 2 liramı teslim etti. Ben bir tüketici, bir vatandaş olarak Düzce’deki bu tür marketlerin daha sık denetlenmesini istiyorum” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI  

Yorumlar (30)
Ercan Bodur 1 yıl önce
A101 genelde hep yapıyor bunu. Bu tamamen içerideki çalışan kişilerin raftaki ürünlerin fiyatını değiştiğinde kasada fiyat güncellemesi yapmadığı için böyle oluyor. Farkına varır da vatandaş görüyor yoksa parasını fazladan ödeyip çıkıyor.
Vatandaş 1 yıl önce
Bunda abartılacak veya oyun olarak nitelenecek ne var merak ettim doğrusu. Personel etiketi değişmeyi unutmuş, ayrıca bunu kasadaki personele söylediğiniz gibi farkı size iade ediyor zira kendileri de bundan haberdar olamıyor çoğu zaman.
ev hanimi 1 yıl önce
kasadan fiyat aktarimi yaparken lutfen reyondaki etiketlerleridr degistirin markwt te calisan lar cok mu tembel useniyo bunu yamaya bilmem cok mu zor etiket basip fiyatlari değiştirmek
Duzceli 1 yıl önce
A101 de bana ayni şey oldu kasiyer iadeyi yapmisti etiketlerini takip etmeliler...
Vatandaş 1 yıl önce
A101 den alışveriş yapmayın çok kazıkcı bir market caykurun yarım kiloluk çayı her yerde 22 TL iken 101 markette 29 buçuk TL mümkün olduğunca a101 den alışveriş yapmam bir numaralı kazık market
Lazuri 1 yıl önce
Herkesi markette yapılan zamlara bilmem neye odaklayim diğer taraftan akaryakıta kol gibi zamlar gelmekte siz hala marketlerde takılı kalın heey gidi hey..
Denetleme mi 1 yıl önce
3 harfli marketler zincirleri işe hükümetin arası bu kadar iyiyken nasıl denetlenecek şimdi kalkmış 1000 adet market açıp onlarla baş edeceğim diyor.40000 adet zincir markete karşılık 1000 adet ile baş edecekmiş.Tarım Kredi Koop daha pahalı
Market çalışanı 1 yıl önce
Iscı niye yapsın ki bunu fazla kazansa onun cebine mi girecek günlük fiyat değişiklikleri oluyor belki değiştirmeyi unuttu kafasında bir dünya iş varken
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız