banner851

banner614

DÜZCELİLER: ZAMLAR GERİ ÇEKİLMELİ

Özellikle kış aylarında yüksek gelen elektrik ve doğal gaz faturaları, Düzceli vatandaşların cebini yakıyor. Her ay kabarık faturaları ödemekte zorluk çektiklerini ifade eden Düzceliler, “Zaten geçinemiyoruz. Faturalar çok yüksek geliyor. Elektrik ve doğal gazdaki zam oranları geri çekilmeli” serzenişinde bulundu.

banner619
Ekonomi 21.01.2021, 15:27 21.01.2021, 18:14
2682

Yeni yılın başında elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar, vatandaşların belini büktü. Özellikle kış aylarında zamlarla birlikte yüksek gelen elektrik ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorluk çeken vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. 

Kış aylarında yüksek gelen elektrik ve doğal gaz faturalarıyla birlikte ekonomik yükü daha çok artan Düzceli vatandaşlar, zamların geri çekilmesi talebinde bulundu.

Doğalgaz ve elektrik faturaları ile ilgili sokağın nabzını tutan Öncü Haber ekibi, bir dokunup bin ah işitti. İte Düzce Halkının yüksek gelen elektrik ve doğalgaz faturalarına tepkisi:

“Faturalar son zamanlarda çok yüksek geliyor”

Kadir Can Atan: Son zamanlarda elektrik ve doğal gaz faturaları baya bir fazla geliyor. Yani normalin üstünde geliyor. Biz evde 3 kişiyiz. Sadece bir kişi çalışıyor. Üstünden kalkamıyoruz. Ben öğrenciyim, bazen aldığım burslardan katkı sağlıyorum. Gerçekten aldığımız maaşlarla bu faturaları ödemek çok zor. Özellikle kış aylarında, doğalgaz faturalarında indirim yapılması gerekiyor.”

“Ödemekte sıkıntı çekiyoruz”

İsa Gürbüz: Elektrik ve doğal gaz faturaları yüksek geliyor, ama idare etmeye çalışıyoruz. Ödemekte sıkıntı çekiyoruz. Aldığımız maaş belli, geçimimizi zaten zor sağlıyoruz. Birde elektrik ve doğalgaz faturaları bizi çok zorluyor.

“Kış aylarında doğalgaza yapılan zammı doğru bulmuyorum”

Ali Yılmaz: “Elektrik ve doğal gaz faturaları oldukça yüksek geliyor. Özellikle doğalgaz faturaları yüksek gelmesin diye kombiyi kısmak zorunda kalıyoruz. Bu nedenle ısınmakta problem yaşıyoruz. Kış aylarında doğalgaza getirilen zamlar nedeniyle çoğu vatandaş zorlanıyor. Zaten insanları maaşlar belli, emekliye yapılan zam belli. Ben kış aylarında doğalgaza yapılan zammı doğru bulmuyorum.”

“Bu millet ne yiyip-içecek?”

Metin Yörükoğlu: “Sadece elektrik ve doğal gaza zam gelmedi, suya da zam yapıldı. Bu zamlarla birlikte emekliye verdiği zammı geri fazlasıyla almış oldular. Türkiye şartlarında bir çalışanın aldığı maaşla bir ev geçindirmek gerçekten çok zor. Bir, elektrik, doğalgaz ve suya gelen zamlarla, bu milletin geçinmesi mümkün değil. Mesela pazara gidiyorsun, aldığın 3 şeyin fiyatı 30 TL tutuyor. Bu millet ne yiyip –içecek?

“Asgari ücretle çalışanların işleri gerçekten çok zor”

Nurten Demir: Elektrik ve doğal gaza yapılan zamların, normal bir vatandaş için çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Herkesin kendisine göre bir ekonomik düzeyi var. İnsanlar, kazandıkları paralara geçinemez hale geldi. Doğal gaz ve elektrik faturaları çok yüksek. Özellikle asgari ücretle çalışanların çok dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle de çocukları varsa, Allah yardımcıları olsun.”

“Aldığımız maaş faturalara yetişmiyor”

Remzi Tanır: Özellikle son yapılan zamlarla birlikte elektrik ve doğal gaz çok pahalandı. Piyasalar zaten çok kötü, insanlar geçim sıkıntısı çekiyor. Ben emekliyim, ama parayı yetiştiremiyorum. Zor durumdayız. Faturalar çok yüksek geliyor. Aldığımız maaşı faturalara yetiştiremiyoruz. Doğalgaza yapılan zammın biraz daha düşürülmesini istiyoruz. Özellikle bu pandemi döneminde, indirim yapılırsa çok iyi olur.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (22)
DUZCELI1481 9 ay önce
Kira+Doğalgaz+Elektrik+Su=1750 Tl.
Enflasyonu kim hesapliyorsa, ya dayak yememiş yada sayı saymayı bilmiyor
Zafer 9 ay önce
e düzce belediyeside zammi koydu ayda 60 lira delen fatura 100 tl geldi el insaf bu kadar zam olurmu bari tuik e gore zam yapın millet oldu bitti
halk 9 ay önce
%90 nın evet dediği düzcede mi..Yok canım şaka yapıyorsunuz...Avrupa bizi kıskanıyor dimi..
CAN 9 ay önce
DOGAL GAZ ELETIRK SU FATURALARI UCMUS HALKIMIZ NASIL ÖDESIN BIR KISI CALISIYO 3 COCUK VAR GERISINI SIZ DÜSÜNÜN BIDE YAG FIYATLARI UCDU DIGERLERINI SAYMIYORUM
Madur 9 ay önce
Sarayın ihtiyaçlarını karşılanacak diye faturalar hep şişiriliyo bunaldım artık
"Aziz Türk Milleti 9 ay önce
:) :) :) Birde üstüne Reisiniz; "2023'te Sandıkları Patlatın" mesajını gönderdi muhterem Düzcelilere... :) :) :)
hasan 9 ay önce
sadece gülüyorum
Mehmet Yorgancı 9 ay önce
Neden zam oldu acaba? Bunu sorgula Düzceli?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın