banner851

banner955

EKONOMİK BEKLENTİLER KONUŞULDU

AK Parti Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu, AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Programda konuşan Salman, 81 ilin beklentisini vatandaşa soracaklarını kaydederek, “Buradan elde ettiğimiz bilgileri mevcut vekillerimizle bir araya gelerek değerlendireceğiz. Sonunda da nihai raporu direkt Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza ileteceğiz” ifadesinde bulundu.

Ekonomi 20.03.2018, 11:45 20.03.2018, 19:14
861
banner1032

Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerinde bir araya gelen il ve ilçe belediyeleri ile AK Parti teşkilatları, kentlerindeki ekonomik beklentilerini, Şehirlerin Ekonomik Beklentileri forumunda dile getirdi.

Toplantıya AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Başkan Yardımcıları, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Sert, İGM Başkanı Dursun Çakır ve İGM Grup Başkan Vekili Cahit Aydın katıldı.“Bu davaya ne kadar bağlı olduğumuzu her zaman gösterdik”
Moderatörlüğünü Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün yaptığı programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce’nin geleceğine ilişkin beklentilerin paylaşılacağını kaydederek şu ifadelerde bulundu:

“Üniversitemizle, partimizle, belediyelerimizle birlikte ilimizin beklentilerini konuşacağız. AK Parti iktidarları 16 yıldır Türkiye’ye büyük hizmetler yapmışlardır. Hizmetleri büyük küçük diye ayırt etmemiş ve başarılı olması için gayret göstermiştir. Bizler de bu hizmetleri güçlendirmek ve daha da fazla olması için çalışıyoruz. Tüm teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla bu davaya ne kadar bağlı olduğumuzu her zaman gösterdik, bundan sonra da göstereceğiz.”

“Bütün sanayicilerimiz İSKİ kurallarına uymaktadır”
Düzce’nin konumu itibariyle gelişmeye müsait bir il olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise şu ifadelerde bulundu:
“Düzce’miz İstanbul’a su veren bir il ve bütün sanayicilerimiz İSKİ kurallarına uymaktadır. İstanbul’un barajlarında su varsa bu su Düzce’den gelmektedir. 5 Organize sanayimiz var. 2 tanesi faal ve diğerleri de dolmak üzeredir. Bunların yanı sıra E-5 üzerinde sanayi alanlarımız var. Düzce bu alanda gelişen bir ildir. Ankara ve İstanbul arasında olması ve Karadeniz sahil yolu üzerinde olması ile gelişmeye müsait bir iliz. Turizm ve tarih açısından da zengin bir alt yapıya sahibiz.”

Son olarak konuşan AK Parti 23 ve 24. Dönem Ağrı Milletvekili, Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman, Cumhurbaşkanının talimatları ile 81 ile gittiklerini kaydetti.“Düzce’nin sorunlarını Düzcelilere soracağız”

Forumun iki ayağı olduğunu kaydeden Salman, “Birincisi partiye, ikincisi şehrin ileri gelenleriyle konuşacağız. Buna bir üçüncü kısmını da ekleyeceğiz ve birebir Düzce halkına soracağız. Buradan elde ettiğimiz bilgileri mevcut vekillerimizle bir araya gelerek değerlendireceğiz. Sonunda da nihai raporu direkt Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza ileteceğiz. 81 ili Nisan ayına kadar bitirmek istiyoruz. Çıkan sonuçlara göre gereken yerlere sorunların çözümü için talimatlar verilecektir” ifadesinde bulundu.

“Her ilden çıkan değerler ülkemizin ekonomisi için önemli”
“Ekonominin sürdürülebilir olması bizim için çok önemli ve adalet ile kalkınma ülkelerin kaderini belirlemektedir” diyen Salman konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye, adalet ve kalkınmasında şaha kalktığı her dönemde darbe girişimleriyle ve birçok tuzağı yaşadık. Vekâlet savaşlarının yaşandığı günümüzde bir tarih yazılıyor. Ve bizler bu tarihte ülkesini ve milletini sevenler olarak inşallah anılacağız. Mikro ekonomik değerler makro değerleri belirler. Her ilden çıkan değerler ülkemizin ekonomisi için önemli. Sizlerin fikirlerini çok önemsiyoruz”

Konuşmaların ardından moderatör Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün sorduğu sorulara foruma katılar tek tek cevap vererek fikirlerini sundu.İşadamları beklentilerini anlattı
AK Parti Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nun Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerinde öğleden sonra yapılan 2. oturumu işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman başkanlığında gerçekleştirilen 2.oturuma AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, TSO, MÜSAİD Ticaret Borsası, OSB Müdürleri, Kooperatifler ve işadamları katıldı.

Her iki oturumda da moderatör Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün sorduğu sorulara foruma katılar tek tek cevap vererek fikirlerini sundu.
Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (16)
vatan 5 yıl önce
Parti taban çalışmasını kamu imkanları ile ve kamu çalışanları ile yürütüyorlar. Yapılan çalışma AKP memnuyetinin ölçülmesi bunu ise teşkilat mensupları kendisi yapmalı
Vatandaş 5 yıl önce
Şimdiye kadar ne oldu ki bundan sonra da ne olsun o kadar paraları yediler o kadar daha olsa onuda yerler 15 senedir. Düzenin bi sokaklarını gezin toz pis leş hayvanı bağlaşan durmaz biz yine iyi duruyoruz. Bi terminal yaptılar rezill
Veysel Bağcı 5 yıl önce
Artik o hale geldiki, Sn. Cumhur baskani işaret etmese kimse irade buyurmayacak. Yapilasma konusunda, kat yuksekligi, yayla evlerrinin dogaya uygun olmasi, bolgesel mimari yapilar vs.Hayatin Dogal akisina uygun olmayan hersey bosuna.
Vatandaş 5 yıl önce
Bu akşam benzine gelecek 15 kuruşluk zammı da görüştünüz mü?
MÜHENDİS 5 yıl önce
TMMOB,TTB,BARO bir konu hakkında görüş bildirdiğinde siyaset yapıyorsunuz diyenler, bir siyasi parti toplantısına katılan TSO,MÜSİAD ve diğerleri ne yapıyor.
VATANDAŞ 5 yıl önce
Çağımızın hastalığı, problemleri ekonomik temellere bağlamaktan geliyor. Fındık 10 lira olsa 10 liralık yaşarız veya başka işlerde çalışır gelirimizi artırırız. Mesele, fındığın 10 lira olması değil, 2 yıl önce 14,80 fiyat belirlenen ürünün değersizleştirilmeye çalışılması, üreticinin ürününe sahip çıkmaktan aciz durumda olmasıdır.
esnaf 5 yıl önce
sayın hikmet keskin düzcenin tırafige kapalı yollarını biran önce açtırınız esnaf bitmek üzere
bunlar ekonomi sağlayamaz 5 yıl önce
ben il veya ilçe başkanıyım, ben parti delegesiyim, ben parti üyesiyim havasına bürünüp, girdikleri toplumda seviyesizce oturuşlarıyla kendi siyasetçi sanan kişilerin idare edeceği il ve ilçelerin ekonomisi de kendileri gibi olur.
Ekonomik beklentim. 5 yıl önce
Önce Akp'ye kayıt ol. Sonra ihale, olmadı belediyeye danışman, Orta lise farketmez berber olman, Akp kadın kolu veya eski il başkanı olman yeterli. Görünen masada ekonomist varmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
parçalı bulutlu